Amerikai szoftvercégeknél vizsgálódnak Kínában
Biztonsági okokból az IBM és az Oracle tevékenységét illetően is vizsgálatot kezdenek az adatmegfigyeléssel kapcsolatos ügyben a kínai hatóságok - írja a sanghaji értékpapír-piaci napilap pénteki számában.
A nagy amerikai szoftver-, illetve információtechnológiai vállalatokat, az IBM-et, az Oracle-t és az EMC-t érintő vizsgálódást azt követően jelentették be, hogy korábban az amerikai adatmegfigyelés részleteit kiszivárogtató Edward Snowden felfedte, több kínai egyetem is az amerikai hírszerzés célpontja volt.
A pekingi Csinghua Egyetemen például csak januárban több mint 60 számítógépet és szervert hackeltek meg az Amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) szakemberei, akik Snowden elmondása szerint a Hongkongi Kínai Egyetem (CUHK) rendszerét is támadták. Ez utóbbi a különleges igazgatású övezet internetforgalmát irányító központként szolgál.
A sanghaji szaklap úgy fogalmaz: a külföldi technológia fejlettsége nyomán a kínai információtechnológiai rendszerek piacát jelenleg külföldi cégek uralják, ez pedig – ahogyan arra a Snowden-ügy is rámutatott – komoly biztonsági problémákat rejt magában.
Egyelőre nem tudni, hogy az amerikai vállalatokat érintő vizsgálódás pontosan mire terjed ki, és a cégek tevékenységét hogyan befolyásolja majd. Az érintett vállalatok egyike sem reagált pénteken a hírre.
Kapcsolódó cikkek
- HiddeX 2.0
- Okostelefonok elleni szoftvertámadások Kínában
- Junkware Removal Tool 5.3.4
- Átalakult az ESET Mobile Security for Android
- Tízből öt kártevő hátsóajtót nyit
- Biztonságos okostelefonok a vállalati hálózatban
- A Xiaomi lekörözte az Apple-t a kínai piacon
- Kaspersky Lab: "Steve Jobs elárulja a sikerének titkát"
- Megjelent a „Find My iPhone” Android változata
- Az IBM bővíti zEnterprise nagyszámítógépes termékkínálatát
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Adatmentés másképp: hogyan védhet meg a 3-2-1 stratégia a zsarolóvírustól?
Sokan még mindig csak egy kötelező, unalmas feladatként tekintenek az adatmentésre, amit csak azért pipálnak ki, mert „muszáj”. Pedig egy jól megtervezett biztonsági mentés akár életmentő is lehet, különösen egy zsarolóvírusos támadás során. A Kingston szakértői szerint a 3-2-1 mentési stratégia kulcsfontosságú – legyen szó céges dokumentumokról vagy személyes adatokról, ezzel a módszerrel hatékonyan megőrizhető az adatok biztonsága, és a működés folytonossága is.