Steve Ballmer rossz döntése: a Vista
Múlt héten beszámoltunk róla, hogy Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója jövőre visszavonul, aki a ZDNetnek beszélt arról, hogy csupán egy dolgot bánt meg vezetése alatt, a Windows Vista bevezetését.
Sokat kritizált operációs rendszer a Windows Vista, amire úgy tűnik, Steve Ballmer sem túl büszke. A Microsoft „leköszönő” vezérigazgatója úgy nyilatkozott, ezt az egy döntést bánta meg, amit a vezetői székből hozott.
A Vista magas rendszerkövetelményeket támasztott a felhasználók felé, ráadásul a rendszer előtti hardverek kompatibilitása is sok helyen problémás volt. Ez a számokból is tükröződik, hiszen jelenleg mindössze 4%-os piaci részesedéssel rendelkezik. A felhasználók többsége, ha tehette, frissítette rendszerét Windows 7-re.
Bár sok esetben a Win 7 húzta ki a felhasználókat a csávából, mégsem ez az, amire Ballmer a legbüszkébb, hanem arra, amilyen hatást gyakorolt a Microsoft az emberek életére vezetése alatt. Kiemelte, hogy ő maga is jelentősen hozzájárult az intelligens személyi számítástechnika születéséhez a 80-as, 90-es években.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Jövőre már nem Steve Ballmer irányítja a Microsoftot
- A régi Windowsok napjai meg vannak számlálva
- Letölthető a Vistához is a DirectX 11
- Frissítés után: biztonsági rések a Vistán és a Server 2008-on
- Olcsóbb lesz a Windows 7 a Vistánál
- Az európaiak nem upgrade-elhetnek Vistáról Windows 7-re
- Oroszország trösztellenes eljárást fontolgat a Microsoft ellen
- 2011-ig kapható lesz a Vista
- XP mód is lesz a Windows 7-ben
- Windows 7-ről is vissza lehet majd lépni Vistára vagy XP-re
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vásárlói elégedettség szerepe a versenyképességben
A legnagyobb kihívást a magyar vállalatok számára az adathiány jelenti, amikor személyre szabott ajánlatokat szeretnének kínálni ügyfeleiknek – derül ki az EY által készített tanulmányból, amely 50 hazai marketing- és értékesítési vezetőt kérdezett meg. Az ügyfelek elégedettségére különös figyelmet kell fordítaniuk a vezetőknek, mivel ez közvetlen hatással van az üzleti teljesítményre is.
Gyors, biztonságos és hatékony: A légi szállítás szerepe a kereskedelemben
Gyógyszerek, romlandó termékek és gyártáshoz szükséges alapanyagok – ezek a leggyakoribb áruk, amelyek repülővel érkeznek a hazai cégekhez, vagy indulnak tőlük külföldre. Sok esetben a rendkívül drága termékek szállítása is gyorsabb és biztonságosabb repülővel. A hazai vállalatok legnagyobb része Kínából importál árut, de az export is jelentős mértékben jelen van.
A jövő konyhái és fürdőszobái: Innovációk a Las Vegas-i KBIS kiállításon
Nemrégiben került megrendezésre a világ egyik legjelentősebb konyha- és fürdőszoba kiállítása, a Las Vegas-i Kitchen and Bath Industry Show (KBIS). A lenyűgöző esemény izgalmas betekintést nyújtott a jövő konyháinak és fürdőszobáinak világába. Az innovatív bemutatók között szerepeltek távolról vezérelhető mosógépek, szervizasszisztensek, valamint olyan sütők, amelyek az elérhető alapanyagok alapján ajánlanak recepteket. Az LG is részt vett a kiállításon, ahol legújabb fejlesztéseit mutatta be.
A jövő technológiái 2025-ben: Az MI térnyerésétől az energiaipar átalakulásáig
A mesterséges intelligencia térnyerése radikálisan átalakította a világot, és 2024-ben kiemelkedő szerepet kapott. A technológia folyamatos fejlődése és növekvő népszerűsége várhatóan idén sem fog lassulni, sőt, számos más technológiai területet is jelentős mértékben befolyásolni fog, így például a robotikát, az ellátási láncokat és az energiaipari átalakulást is 2025-ben – derül ki a Capgemini TechnoVision kiadványából.
Mobiltelefonok második élete: A Magyar Telekom újrahasznosítási megoldásai
A Magyar Telekom kutatása szerint a magyar háztartásokban átlagosan 1,7 darab, összesen mintegy 2,7 millió használaton kívüli mobiltelefon található, amelyek leginkább a fiókok mélyén rejtőznek. Az aktívan használt mobilkészülékek átlagos kora 2,8 év, és ezek 11%-a már korábban használt vagy felújított állapotban került jelenlegi tulajdonosaikhoz. A Recommerce, egy mobiltelefonok körforgását támogató európai cég adatai szerint a magyarok 41%-a nyitott arra, hogy megbízható forrásból származó felújított készüléket vásároljon. A Telekom a körforgásos gazdaság elveit követve lehetőséget biztosít arra, hogy a régi, használhatatlan készülékeket újrahasznosítás céljából leadják, a működőképeseket értékesítsék, illetve felújított készülékeket vásároljanak.