A Samsung 2019-es TV portfólióján mutatkozik be az Apple TV app és az Air Play 2 szolgáltatás
A Samsung bejelentette, hogy a gyártók közül először a vállalat 2019-es Smart TV készülékein, valamint bizonyos 2018-as, frissített firmware-rel rendelkező televízióin érhető el több mint 100 országban az Apple TV applikáció és világszerte több mint 176 országban az AirPlay 2 szolgáltatás. A felhasználók így már Samsung Smart TV készülékeken is válogathatnak az Apple TV csatornái, valamint a különféle iTunes tartalmak közül.
„A Samsung, ahogyan az elmúlt tíz évben, most is azon dolgozik, hogy a lehető legváltozatosabb tartalmakat tegye elérhetővé a felhasználók számára Smart TV platformjain – mondta Won-Jin Lee a Samsung vizuális kijelzők üzletágának ügyvezető alelnöke. – Annak érdekében, hogy még értékesebb szolgáltatást nyújtson, a vállalat a gyártók közül elsőként teszi elérhetővé Smart TV felületein az Apple TV applikációt, így a felhasználók hatalmas kijelzőkön fedezhetik fel és tapasztalhatják meg az appban rejlő lehetőségeket.”
Az Apple TV applikációt integrálták a Samsung Smart TV platformjába, így a felhasználók az alkalmazás ikonjával könnyedén hozzáférhetnek az iTunes-on vásárolt tartalmakhoz, valamint egyszerűen válogathatnak az iTunes több mint 100 000 filmből és sorozatból álló kínálatából, amelyben számos lenyűgöző 4K HDR minőségű tartalom is megtalálható. A felhasználók a világ bármely pontjáról regisztrálhatnak az Apple TV különböző csatornáira az alkalmazáson belül, így csak azokért a tartalmakért kell fizetniük, amelyeket valóban használnak. Ezek a tartalmak, közvetlenül az applikáción keresztül, bárhol és bármikor rendelkezésre állnak. A 2019-es és bizonyos, frissített firmware-rel rendelkező 2018-as Samsung Smart TV modelleken továbbá elérhető lesz az Apple eredeti tartalomszolgáltató platformja, az Apple TV+ is, amelyet idén ősszel indít a vállalat. Az AirPlay 2 támogatásnak köszönhetően az iPhone, iPad vagy Mac eszközökön elindított videós és egyéb tartalmak közvetlenül a Samsung Smart TV készülék képernyőjén jelennek meg.
A zavartalan felhasználói élmény érdekében az Apple TV applikáció zökkenőmentesen működik együtt az olyan Samsung Smart TV szolgáltatásokkal, mint a Universal Guide, a Bixby és a Search.
Kapcsolódó cikkek
- A Cellum által fejlesztett Erste MobilePay applikáció NFC funkcióval gazdagodik
- A jövőben is az OTT-One üzemelteti a „Telenor MyTV” szolgáltatást
- Kiosztották a Vodafone Digitális Díjakat
- Megérkezett a minden szempontból újgenerációs utazási applikáció
- A MyTelenorban 10% adatjegy-kedvezmény jár a számlásoknak
- A Samsung szerezte meg a legnagyobb részesedést az 5G hálózati megoldások terén Koreában
- Összefog a Samsung és a Universal Pictures
- Itt az új Samsung Galaxy A széria
- Itt az új Samsung Galaxy A80
- iTunes filmeket is nézhetünk majd a Samsung 2019-es Smart TV-in
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A jövő közlekedése: Tisztán elektromos Ikarus buszok a MÁV flottájában
A Zöld Busz Program folytatásaként 2025-ben a MÁV-csoport flottáját 20 új, környezetbarát, tisztán elektromos Ikarus 120e típusú autóbusz bővíti, az Energiaügyi Minisztérium és a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával. Az első elektromos busz Keszthelyen kezdte meg működését 2025. március 21-től. Szeptember végéig Komáromban, Tatán, Komlón, Hajdúszoboszlón és Balatonfüreden is elektromos buszok állnak forgalomba.
A legnépszerűbb emojik Magyarországon: A Viber 10 legkedveltebb hangulatjele
A Rakuten Viber, a világ egyik legnépszerűbb üzenetküldő alkalmazása, nemrégiben több mint 3000 új emojival bővítette kínálatát, ezzel új távlatokat nyitva az önkifejezés terén. Egy hónappal később bemutatták Magyarország 10 legkedveltebb hangulatjelét, amelyek tükrözik a magyar felhasználók lényegre törő, mégis érzelemgazdag kommunikációját.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság bemutatta a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére irányuló javaslatcsomagját. Az Omnibus célja, hogy olyan kedvező üzleti környezetet alakítson ki, amely elősegíti a vállalatok növekedését, innovációját és munkahelyteremtését. A javaslatcsomag intézkedései várhatóan jelentős mértékben növelhetik az uniós cégek versenyképességét, amint hatályba lépnek.
Digitális diplomák blokkláncon
Magyarország részt vesz az European Blockchain Services Infrastructure (EBSI) pilot projektben, amelynek célja egy blokklánc alapú „Európai Uniós diploma” infrastruktúra létrehozása. Ez egy digitális rendszer, amely biztonságosan tárolja, és nyomon követi a változásokat az Unió felsőoktatási intézményeiben szerzett diplomák kezelésében. A technológia lehetővé teszi, hogy mind az egyetemek, mind a hallgatók könnyen hozzáférjenek a hiteles dokumentumokhoz, amelyeket maximális biztonsággal, bármikor, bárhonnan és bármilyen eszközről elérhetnek.