Díjazták a Continental vezetőfelismerő kijelzőjét a CES-en
A Continental technológiai vállalat a CES 2023 kiállításon mutatja be ívelt ultraszéles kijelzőjét (Curved Ultrawide Display). Az „ultraszéles” 1,29 méteres szélességet jelent és a kijelző a két A-oszlop között terül el. A 47,5 colos TFT-kijelzőt több mint 3000 LED világítja meg egy 7680x660 pixeles aktív területen. A mátrix-háttérvilágítás kiváló, nagy kontrasztú képminőséget eredményez, és lehetőséget kínál a képernyő azon részeinek elsötétítésére, amelyekre nincs szükség. Ez a helyi fényerőszabályzó technológia energiát takarít meg, és növeli az olvashatóság szintjét.
Az ultraszéles kijelző a vezető és az utasok képernyője egyben. Nagyfokú tervezési szabadságot biztosít a járműgyártók számára, hogy futurisztikus, csúcskategóriás vezetői környezetet hozzanak létre, és tartalmat jelenítsenek meg egy egybefüggő képernyőfelületen. A 4200 milliméteres sugarú íves felület harmonikusan illeszkedik a jármű belterébe, így biztosítva, hogy a felhasználó távoli képernyő területeket is lásson a teljes élmény érdekében. A működési koncepció egy láthatatlan kijelzőn alapul, amely igény szerint tökéletesen láthatóvá válik, ezzel pedig kényelmes és biztonságos vezérlést tesz lehetővé. Az ívelt, ultraszéles kijelző sorozatgyártása a tervek szerint 2025-ben fog megkezdődni.
„Az ívelt ultraszéles kijelző olyan vezetési élményt teremt, amelybe a felhasználók teljesen beleélhetik magukat. A nagy intenzitás és a magas minőség az autót egy négy keréken guruló nappalivá varázsolja. Az extravagáns képernyőformával olyan ügyfeleink igényeit elégítjük ki, akik számára meghatározó a kiváló minőségű vizuális élmény” – mondta Philipp von Hirschheydt, a Continental felhasználói élményért felelős üzleti területének vezetője. „Az érzelmeket és a biztonságot ötvöző képernyők fontos tényezőkké válnak a vásárlási döntéshozatal során. Az ívelt ultraszéles kijelzővel tovább erősítjük technológiai éllovasként betöltött szerepünket ezen a dinamikus piacon, amelyet a gyors technológiai változások jellemeznek.”
In2visible Display: a lényegre fókuszáló működés
Az egyik oszloptól a másik oszlopig terjedő kijelzővel való interakciót egy integrált vezérlő támogatja, amely szinte varázsütésre jelenik meg akkor, amikor éppen szükség van rá. Ez az egyedülálló megoldás megakadályozza, hogy a felesleges információk elvonják a vezető figyelmét. A panel olyan területek kényelmes vezérlésére is használható, amelyek nem elérhetők karnyújtásnyira. A panel haptikus visszacsatolása lehetővé teszi a kijelző használatát anélkül, hogy a vezetőnek le kelljen vennie a szemét az útról. A félig átlátszó felülettel borított láthatatlan kijelzőt vizuálisan és haptikusan is zökkenőmentesen integrálták a belső felületbe. Ha a kijelzőre nincs szükség, akkor láthatatlan, viszont nem üres fekete térként jelenik meg, hanem egybeolvad a dekoratív felülettel, és egyetlen egységet alkot fa, karbon vagy bármilyen más prémium megjelenésben. Emellett a megoldás speciális mátrix-háttérvilágítást alkalmaz. Ez a világítási technológia lehetővé teszi a tartalom megfelelő fényerővel és a lehető legnagyobb kontraszttal való megjelenítését bármilyen megvilágítási helyzetben, látható háttér nélkül.
„Az In2visible technológiánk és az ívelt ultraszéles kijelző kombinációja egyedülálló, mert megoldja, hogy a vezetőhely képernyői növekvő méretük mellett továbbra is működőképesek maradhassanak. Az egyik oszloptól a másik oszlopig terjedő kijelzők különösen nagy kihívást jelentenek az olyan működési megoldások kifejlesztése terén, amelyek a vezető és az első utas számára egyaránt lehetővé teszik, hogy a teljes képernyőt elérjék. A tökéletesen integrált, a vezető által elérhető vezérlőpanel a legelegánsabb módon oldja meg ezt a problémát, illetve számos autóvezető kérésének is eleget tesz azzal, hogy a kijelzőt érintésvezérléssel teszi kezelhetővé” – mondta Kai Hohmann, a Continental kijelzőmegoldásainak termékmenedzsere.
CES Innovációs Díj a vezetőfelismerő kijelzőért
A vezetőfelismerő kijelző segítségével a Continental egy újabb fejlesztést mutat be a CES 2023 kiállításon. A kijelzőmegoldás új funkcióval egészíti ki a járművezető-felügyeletet azáltal, hogy arcalapú azonosítással teszi lehetővé az érintés nélküli, biztonságos vezetőazonosítást. Ezt a trinamiX integrált arcfelismerő érzékelője, valamint a hozzá tartozó szoftver biztosítja, amely a legmagasabb védelmet nyújtja a harmadik felektől származó csalási kísérletek ellen. A trinamiX arcfelismerő rendszere gyors és megbízható járművezető-hitelesítést nyújt, és így lehetővé teszi az olyan alkalmazások használatát, mint például az autóban történő fizetést, további eszközök alkalmazása nélkül. A vezetőfelismerő kijelző elnyerte a CES Innovációs Díjat a „Járműtechnológia és fejlett mobilitás” kategóriában.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB E-mobility új otthoni töltési megoldása segíti a fenntartható mobilitást
- A Samsung bemutatja a fenntartható háztartások új lehetőségeit
- Az LG új OLED televíziója a Zero Connect technológiával új lehetőségeket nyit a térelrendezésben
- Személyre szabott élményt nyújtanak a Lenovo új megoldásai
- Bosch-felmérés: Németországban a megkérdezettek 63 százaléka támogatja a napenergia használatát
- CES 2023: A Kingston Technology új IronKey és egyéb nagy teljesítményű termékekkel tér vissza
- A L'Oréal két új, CES 2023 innovációs díjnyertes szépségápolási technológiát mutat be
- A Samsung célja a fenntarthatóbb jövő és az összekapcsolt világ megteremtése
- Az LG 2023-as OLED tévéi a felhasználói élményt és az otthoni szórakozást is új szintre emelik
- A Bosch szenzorai biztonságosabbá és kényelmesebbé teszik az életet
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.