Október elején érkezik a Windows 11
A Microsoft az angol nyelvű Windows blogján jelentette be, hogy 2021. október 5-től elérhetővé válik a Windows 11. Ettől a naptól kezdve lehet ingyenesen frissíteni Windows 11-re az arra jogosult Windows 10-es számítógépeken, és ekkor indul el a Windows 11 operációs rendszerrel előtelepített számítógépeknek az értékesítése is.
A blog az alábbi témákat érinti:
- A frissítés elérhetősége: Az ingyenes frissítés több lépcsőben és minőséget szem előtt tartva történik meg. A frissítést első körben az új, jogosultsággal rendelkező eszközök kapják meg, később a már forgalomban lévő eszközök. Ezeket különböző szempontok alapján rangsorolják majd: a hardver jogosultsága, megbízhatósága, az eszköz kora és egyéb tényezők, amelyek befolyásolják a frissítés eredményét. A Microsoft szerint 2022 közepéig minden jogosult eszköz ingyenesen frissülhet a Windows 11-re.
- A jogosult Windows 10 számítógépek köre: A Microsoft már korábban is szorosan együttműködött a gyártókkal és kiskereskedelmi partnereivel azért, hogy olyan nagy teljesítményű Windows 10 számítógépek készüljenek, amelyek alkalmasak lesznek a Windows 11-re történő frissítésre. Néhány erre jogosult számítógép a blogbejegyzésben is megtekinthető.
A közlemény legfontosabb hírei:
- Új design és hangzásvilág, modern, friss, esztétikus és letisztult, a nyugalom és felszabadultság érzését árasztja magából.
- A jobb játékélményt nyújtó Windows 11 a DirectX12 Ultimate, a DirectStorage és az Auto HDR technológiával teljes mértékben kiaknázza a rendszer hardverében rejlő lehetőségeket.
- A Windows 11 minden korábbi Windows verziónál befogadóbb lett, s továbbfejlesztett akadálymentességi funkciókkal is rendelkezik.
- A Windows 11 új lehetőségeket kínál a fejlesztőknek és tartalom készítőknek azáltal, hogy egyre több fejlesztőnek és független szoftvergyártónak is elérhetővé vált a Microsoft Store piactere, ahová feltölthetik alkalmazásaikat.
Kapcsolódó cikkek
- Windows 10: átfogó védelmi rendszer a Microsofttól
- A Windows 1.0-tól a Windows 10-ig
- Windows rendszerek elleni új támadást fedeztek fel az ESET szakértői
- Muszáj frissíteni a Windowst!
- Új Microsoft eszközök és szolgáltatások a modern oktatás szolgálatában
- PC-ről is válaszolhatunk majd a mobilra küldött üzenetekre
- Új hibajavító frissítőcsomag Windowshoz
- 100 millió telepítés felett jár a Windows 10
- Már 50 millióan váltottak Windows 10-re
- A megjelenés után néhány nappal már 2,47%-on áll a Windows 10 elterjedtsége
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új raktárnyitásával a Prologis átlépte az 5 millió m²-t a közép-európai piacon
A Prologis, a logisztikai ingatlanok globális piacvezetője, közép-európai portfóliójában meghaladta az 5 millió m²-nyi modern raktárterületet. A lengyelországi Prologis Park Ruda Śląskában található új, 37 000 m²-es raktár megnyitásával a vállalat sikeresen átlépte ezt a határt a régiós portfóliójában.
Mit nézünk ma? Így választ mozit a magyar néző
A hazai közönség leginkább vígjátékot vagy akciófilmet választ a moziban, és bár az elnyert díjak nem befolyásolják a film kiválasztását, a rendező személye fontos tényező – derül ki az Etele Plaza és az ETELE Cinema közös online kutatásából. A magyar mozirajongók döntő többsége a film műfaja, a főszereplők és a mozielőzetesek alapján választja ki, hogy melyik alkotásra vált jegyet, miközben a kérdés, hogy hazai vagy külföldi filmre essen a választás, megosztja őket.
Pécsett folytatódott a HR Fest: A régió munkaerőpiaci kihívásai és lehetőségei
Március 20-án Pécsett folytatódott a HR Fest, az ország egyik legnépszerűbb HR rendezvénysorozata, amely ezúttal a dél-dunántúli régió munkaerőpiaci kihívásaira összpontosított. Az egész napos eseményen neves szakértők osztották meg tudásukat, miközben a helyi gazdasági szereplők a fiatal munkaerő megtartása és a beruházások ösztönzése érdekében folytattak eszmecserét. A rendezvényen szó esett a British American Tobacco pécsi beruházásáról, valamint a helyi kis- és középvállalkozások növekedési lehetőségeiről is.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Humanoid robotok, Nobel-díj és MI-orvosok: Mi vár ránk a következő évtizedekben?
Ha valakinek rendelkezésére áll 12–14 millió forint, januártól Magyarországon is megvásárolhat egy humanoid robotot. De mit gondolnak a magyarok a technológiai újítások, különösen a mesterséges intelligencia (MI) kapcsán? Elképzelhető-e, hogy a jövőben egy robot nyeri az aranyérmet valamelyik olimpiai sportágban? Vagy akár egy MI nyeri el a Nobel-díjat? Hajlandóak lennének-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel konzultálni? A legfrissebb nemzetközi kutatás eredményeit most megosztjuk.