Vissza az internet hőskorába: az Internet Kalauz és a Business Online már elérhető az Arcanum adatbázisában
Az Arcanum Digitális Tudománytár újabb két ikonikus magyar internetes folyóirattal bővült: az 1996 tavaszán indult Internet Kalauz és az 1996 őszén startolt Business Online mostantól teljes terjedelmükben kereshetőek és letölthetőek az előfizetők számára. A digitális archívum lehetőséget kínál arra, hogy visszatekintsünk azokra az időkre, amikor az online jelenlét még korlátozott volt, és a papíralapú útmutatók elengedhetetlenek voltak az internet világában való eligazodáshoz.
Kapcsolódó cikkek
- A jövő autóipari innovációját fejleszti a Széchenyi István Egyetemről indult startup
- Óránként kétezer oldalt digitalizál a robotszkenner
- Hazai IT-álláspiaci körkép: Kereslet-kínálat - hol hibádzik?
- Együttműködések
- Ügyfél az egész világ
- Értik a rendszert a gazdák
- Hogyan válasszunk CRM-rendszert? A szerkesztő válaszol!
- Elindult a BusinessOnline.hu hírlevél
- VoIP, 21-es hívószámmal
- Ki, kivel, miért?
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Közzétette 2024 legsikeresebb e-kereskedőit a PwC Magyarország
A PwC Magyarország 2024. június 19-én szakmai rendezvény keretében mutatta be az E-toplista idei rangsorát, amely négy kategóriában – legnagyobb forgalmú, FMCG, magyar, legismertebb – sorolta be az ország legkiemelkedőbb e-kereskedelmi szereplőit. Az eseményen több mint 40 vezető online kereskedő képviseltette magát.
Itt az ABB új energiatárolási szolgáltatása!
Az ABB elindította új szolgáltatását, a Battery Energy Storage Systems-as-a-Service (BESS-as-a-Service) megoldást, amely lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy beruházási költségek nélkül térjenek át tiszta, rugalmas és megfizethető energiarendszerekre. Ez a szolgáltatás egy új korszak első lépése, amely az iparágak energiaátállását és nettó zéró kibocsátási céljait támogatja.
Digitális munkatársak a fenntarthatóság szolgálatában
A Schneider Electric új, többéves programot indított, amely alapjaiban változtathatja meg az energiamenedzsment és a fenntarthatóság területét. A kezdeményezés középpontjában az ügynöki mesterséges intelligencia (Agentic AI) áll, amely lehetővé teszi digitális munkatársak létrehozását. Ezek a rendszerek automatizálnak számos időigényes feladatot, így az ügyfelek a stratégiai döntésekre és az innovációra összpontosíthatnak.
Újra egy magyar a világűr "kapujában"
Holnap - június 10-én - startol a SpaceX Crew Dragon űrhajója, a négyes számú ülésben Kapu Tiborral, aki Magyarország második, (ha az Amerikában élő Charles Simoonyit is ide számoljuk, akkor a magyarságnak harmadik) űrutazója lesz. A HUNOR (Hungarian to Orbit) program keretében megvalósuló űrmisszió több szempontból is mérföldkövet jelent: négy és fél évtized után újra magyar űrhajós repül, a misszió során pedig jelentős hazai érdekeltségű kísérleteket hajtanak végre az űrállomáson.
Két magyar csapat is dobogóra állt az IIOT 2025-ön
2025-ben Magyarország rendezte meg a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpiát (International Informatics Olympiad in Teams – IIOT), ahol négyfős középiskolás csapatok mérhették össze tudásukat olyan összetett programozási feladatokban, amelyek komoly algoritmikus gondolkodást és hatékony együttműködést igényeltek. A verseny célja nem csupán az egyéni teljesítmény, hanem a közös problémamegoldás képességének fejlesztése is, hiszen ez a munka világában is kiemelten fontos.