Gábor Dénes Egyetem kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: Gábor Dénes Egyetem

Adatvédelmi nap a GDE-n: Fókuszban a kiberbiztonság és a tudatosság
A Gábor Dénes Egyetemen megrendezett Adatbiztonsági nap az „Információbiztonsági komplex kutatási program” keretében működő kutatócsoportok eredményeit, valamint a kiberbiztonság aktuális kérdéseit mutatta be. Az eseményre 2025. április 11-én került sor, fő célja pedig az információbiztonsággal kapcsolatos kockázatok bemutatása és a tudatosság növelése volt.

Digitális diplomák blokkláncon
Magyarország részt vesz az European Blockchain Services Infrastructure (EBSI) pilot projektben, amelynek célja egy blokklánc alapú „Európai Uniós diploma” infrastruktúra létrehozása. Ez egy digitális rendszer, amely biztonságosan tárolja, és nyomon követi a változásokat az Unió felsőoktatási intézményeiben szerzett diplomák kezelésében. A technológia lehetővé teszi, hogy mind az egyetemek, mind a hallgatók könnyen hozzáférjenek a hiteles dokumentumokhoz, amelyeket maximális biztonsággal, bármikor, bárhonnan és bármilyen eszközről elérhetnek.

ESG képzés a Gábor Dénes Egyetemen
2025 márciusától a Gábor Dénes Egyetem egy 2 féléves, online „ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó” szakirányú továbbképzést indít. A 200 órás program során a résztvevők elsajátítják az ESG szemléletet, módszertant, és megismerkednek annak hatékony beépítésével a szervezetek stratégiai és operatív működésébe. A záróvizsga sikeres letétele után a hallgatók oklevelet és egy mikrotanúsítványt kapnak, amely az ESG tanácsadói akkreditáció egyik alapvető követelménye.

Dróntechnológia mesterfokon
A Gábor Dénes Egyetem első volt a távoktatásban, napjainkban első a digitális oktatásban. Az egyetem két évvel ezelőtt Magyarországon elsőként alapított mérnökinformatikai és gazdaságinformatikai mesterképzést dróntechnológia specializációval – az első évfolyam végzős hallgatói a napokban tették le sikeresen a záróvizsgájukat.

Pályaválasztás a modern technológiák tükrében
A Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetségének (GTTSZ) Drón tagozata immár második alkalommal rendezte meg a Jövőnk a jövőben pályaorientációs konferenciáját, amelynek idén a Gábor Dénes Egyetem adott otthont. A kétnapos eseményen szakképző intézmények tanulói találkozhattak a legújabb innovatív technológiai megoldásokkal – mesterséges intelligencia, dróntechnológia, kibervédelem és robotika – különböző szakmai előadásokon és a gyakorlati bemutatókon keresztül.

Mi leszek, ha felnőtt leszek?
Már csak egy hónapjuk van az idén érettségiző – vagy már korábban érettségizett – diákoknak, hogy megjelöljék, hol szeretnének továbbtanulni 2025 szeptemberétől. Ez a döntés elsősorban a sikeres karrier kezdetéről, és nem a szak és az egyetem kiválasztásáról szól!

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.

Folyosón sétáló drónkutyák és víz alatti drónok
Kiemelt érdeklődés övezte az oktatási innovációban élen járó Gábor Dénes Egyetem immár második alkalommal megrendezett Dróntechnológia adatfeldolgozási és adatbiztonsági kihívásai konferenciáját. A november 15-én megtartott esemény idén is lehetőséget biztosított a hazai és a nemzetközi dróntechnológia – és piac bemutatkozására, valamint szakmai tapasztalatok cseréjére. A rendezvényen 30 izgalmas előadás és 4 kiállító partner várta a technológia iránt érdeklődő szakembereket és az egyetemista hallgatókat.

Életmentő drónok
A drónok gazdasági hasznáról nagyon sokat hallani, de kevesebbet tudunk a drónok egészségügyben betöltött szerepéről, pedig a jól megépített és irányított technikai eszköz segítségével komoly eredmények érhetők el akár az életmentés, akár az emberi élet védelme területén. Már léteznek életmentő defibrillátor drónok, vér- és vérkészítményt vagy éppen gyógyszert, élelmiszert szállító drónok.

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az SAP Hungary és a Gábor Dénes Egyetem
Hosszú távra szóló stratégiai együttműködési megállapodást kötött a hazai üzleti informatikai szektor vezető szereplője, az SAP Hungary, és a sokrétű IT és gazdasági képzési portfólióval rendelkező, innovációban élen járó Gábor Dénes Egyetem. Az együttműködési szerződést az egyetem tanévnyitó ünnepségén írta alá Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója és Dr. Dietz Ferenc, a Gábor Dénes Egyetem elnöke.

Mesterséges intelligencia tökéletes magyarsággal?
Az elmúlt évek a mesterséges intelligencia térhódításáról szóltak, hazánkban is mind a vállalatok, mind a lakosság egyre szélesebb körben használja az MI-t. Jelenleg azonban az alkalmazások többsége nem képes magyar nyelvű utasításokat megérteni vagy információkat elemezni, és amelyik igen, ott sok a pontatlanság.

Kiemelt érdeklődés övezte az I. Dróntechnológiai konferenciát
Dróntechnológia, mesterséges intelligencia és adatbiztonság – ezek voltak a Gábor Dénes Egyetem (GDE) „Dróntechnológia adatfeldolgozási és adatbiztonsági kihívásai” címmel első alkalommal szervezett nemzetközi drónkonferenciájának kulcsszavai. A konferencián a témakörrel kapcsolatos kormányzati célkitűzések, a hamarosan elfogadásra kerülő új magyar drónstratégia lehetséges elemeinek felvillantása mellett a hazai és nemzetközi drónökoszisztéma szereplői bemutatták a legújabb kutatási eredményeiket, a dróntechnológia alkalmazásának legfrissebb trendjeit.

Gamerből informatikus?
Sokan nem is gondolnak rá, hogy a képernyő előtt töltött idő hasznossá is tehető, sőt, kiváló megélhetőségi lehetőséget is jelent annak, akit valóban érdekel az IT világa. Aki ezen a területen alapdiplomát szerez vagy tovább haladva mesterképzésen vesz részt, biztosan jó állást kap, hiszen 15-20 ezer IT szakember hiányzik a magyar munkaerőpiacról. Az informatikus junior munkatársak bruttó fizetése 750.000 – 1.100.000 forint között mozog, egy nagyobb tapasztalattal rendelkező senior informatikus már bruttó 2 millió forintot is keres.***

IT egyetemi diploma – a biztos jövő
Aki az informatika területén végzi a felsőoktatási tanulmányait, az minden bizonnyal számtalan állásajánlat közül válogathat, hiszen minimum 15 ezer IT szakember hiányzik a magyar munkaerőpiacról. Ezen a területen az elhelyezkedő junior munkatársak bruttó fizetése 750.000 – 1.100.000 forint között mozog, egy nagyobb tapasztalattal rendelkező senior informatikus már bruttó 2 millió forintot is keres.*
Cikkgyűjtő
További híreink
Digitális élményforradalom: tegnap ért véget a pekingi InfoComm China 2025
A Microsoft mesterséges intelligenciával gyorsítja a szoftver-frissítéseket
A Windows frissítések gyakran hosszú ideig tartanak, és sokszor kellemetlenek a felhasználók számára. A Microsoft most ezen szeretne változtatni. A vállalat bejelentette, hogy a jövőben az AI-t fogja használni a frissítések optimalizálására.