Mobilis Interaktív Élményközpont kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: Mobilis Interaktív Élményközpont
Így készülnek a jövő szakemberei: robotokkal és MI-vel tanulnak a diákok
A mai fiataloknak egyáltalán nincs könnyű dolguk, amikor a jövőjükről kell dönteniük. A robotika, a digitalizáció és a mesterséges intelligencia elképesztő tempóban fejlődik, miközben az innováció nemcsak a hétköznapokat formálja át, hanem a munka világát is alapjaiban alakítja. Új szakmák jelennek meg, új készségek válnak elengedhetetlenné, ám a fiatalok – bár nap mint nap használják ezeket a technológiákat – sokszor nem látják pontosan, hogyan működnek, és milyen szerepük lesz a jövőben.
Kísérletek, drónok, 3D nyomtatás – élményalapú tanulás a győri diákoknak
Lezárult a Széchenyi István Egyetem tavaly szeptemberben indított szakképzés-fejlesztési programjának első éve, amelyben az egyetem fenntartásában működő két középiskola vett részt. Az együttműködés a Mobilis Interaktív Élményközpont korszerű eszközparkjára és egyedi módszertanára épült. A tanév során a diákok természettudományos és digitális készségei fejlődtek, a pedagógusok pedig gyakorlati, azonnal alkalmazható tudással gazdagodtak.
Űrkutatás testközelből – diákok ismerkedtek a világűr rejtelmeivel Győrben
A győri Széchenyi István Egyetem campusán működő Mobilis Interaktív Élményközpont nemrégiben egy, a magyar űrkutatást bemutató rendezvénynek adott otthont. Az eseményen általános és középiskolás diákokat láttak vendégül, célja pedig az volt, hogy a fiatalokat megismertesse a hazai űrkutatás eredményeivel és jövőbeli terveivel – különös tekintettel a HUNOR (Hungarian to Orbit) programra. A nap folyamán a résztvevők betekintést nyerhettek a világűr rejtelmeibe és a magyar űripar fejlesztéseibe.
Cikkgyűjtő
További híreink
Új elnökkel folytatja munkáját az IAB Hungary
Rendkívüli tisztújító taggyűlést tartott az IAB Hungary, amelynek eredményeként új elnök került a digitális szakmai szervezet élére a 2028 januárjának végéig tartó elnökségi ciklusra.
Rangos szakmai elismerés: Dr. Szászi István kapta az Év Menedzsere Díjat
A magyar gazdasági élet egyik legrangosabb kitüntetésével, az Év Menedzsere Díjjal ismerték el Dr. Szászi Istvánt, a Bosch csoport magyarországi és Adria régiós vezetőjét. Az elismerést a Menedzserek Országos Szövetsége adta át immár 31. alkalommal megrendezett Év Menedzsere Díjátadó Gáláján. A díjazottról a szervezet elnöksége közel fél éven át tartó jelölési és értékelési folyamatot követően, titkos szavazással döntött.