digitális klónozás kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: digitális klónozás
Digitális hasonmás fénykép alapján
Egy digitális hasonmás elkészítése általában hosszadalmas tervezést, fárasztó modellezést, mozdulatok, érzések szkennelését igényli. A jövőben azonban elegendő lesz néhány paparazzi által készített fénykép, hogy létrehozzuk valamely híresség digitális animálható karakterét.
Digitális testépítés
2000 tavasza, egy új társadalmi kor hajnala. Napjaink elektronikus technológiája eddig még soha el nem képzelt lehetőségeket biztosít vágyaink és álmaink kiéléséhez. Kialakulóban van egy új embertípus, amely könnyebben beszélget számítógépével, mint embertársaival, és - bármi oka is legyen ennek - valójában több érzelmi élmény éri az internet oldalain, mint egy klubban vagy egy kávéházban. Néhány éven belül a világháló szövevényében "élő" virtuális embereket saját képmásunkra formálhatjuk, vagy éppen tetszésünknek megfelelő testtel, személyiséggel, önálló célokkal, sőt nemiséggel ruházhatjuk fel. Valós életünk mintájára talán felfedezzük a digitális hiúság fogalmát is, de a tornaterem vagy a plasztikai sebészet helyett egy számítástechnikushoz fordulunk, hogy ízlésünknek megfelelő küllemmel ajándékozzon meg bennünket.
Virtuális arcok és szépségideálok
Korunk női szépségideálja - talán többen egyetértenek velem - látszólag igen távol áll az elmúlt századokban szépnek tartottól. Michelangelo, Rubens vagy Botticelli nőalakjainak "klasszikusan telt" megjelenése mintha szöges ellentétben állna Naomi Campbell, Claudia Schiffer vagy Cindy Crawford hihetetlen vékonyságával. Érdekes módon ez a megfigyelés nem annyira nyilvánvaló a festményeken látható arcok esetében. Mona Lisa titokzatos mosolya vagy a milói Vénusz szelíd szépsége megfelelő környezetbe helyezve ma is megállná helyét egy divatmagazin fedőlapján. A művészi értelemben vett szépség természetesen szubjektív, és célja nem is a valóság pontos másolása. Mégis, vajon mitől találunk egy arcot szépnek vagy csúnyának?
Digital Cloning in Popular Culture and News Media
Dr. Takács Barnabás, a hollywoodi szórakoztatóipart kiszolgáló informatikai fejlesztéseket végző ifjú tudós a múlt héten ismét Budapesten járt, s tavalyi nagy sikerű műegyetemi előadása után ezúttal - két angol nyelvű felsőoktatási intézmény, az IMC és a CEU meghívására - a CEU auditóriumában angolul is ismertette kutatásai, a digitális klónozás eredményeit. Az előadás kapcsán arra kértük a Los Angeles-i Digital Elite Entertainment kutatás-fejlesztési igazgatóját, hogy a Monitor olvasóit is avassa be kutatásainak részleteibe.
Virtuális emberek: Ádám és Éva
A teremtés gondolata évezredek óta foglalkoztatja az emberiséget Vagy inkább azt kellene mondanom, hogy a férfiak már a biblikus idők kezdetén az ideális nő (ha létezik ilyen) megteremtéséről álmodtak. Ádám társaként megszületett Éva, Pygmalion elefántcsont nőalakját Vénusz keltette életre, majd később - Hollywood újabb áldásaként - Frankenstein mennyasszonyt "fabrikált" magának. Ez utóbbi nem sikerült tökéletesre, hiszen az ifjú ara megszakítás nélkül kiabált és zsörtölődött teremtőjével. Nem sokan próbálkoztak a kísérlet megismétlésével :-). Pontosabban így volt ez egészen 1995-ig, amikor a számítógépes animáció fejlődése új lendületet adott a kísérletező kedvűeknek. Két japán cég (a HoriPro és a Visual Science Labs.) létrehozta az azóta DK-96 néven megismert projektet, amelynek eredményeként megszületett Kyoko Date, az első virtuális popsztár. Kyoko (aki egy fiúsan rövidre vágott hajú, szexi tinédzserlány, és lényegében nem több apró képpontok vagy pixelek halmazánál) az ifjúsági magazinokban sorra adta az interjúkat, amelyekben más énekesekről és életének (!?) részleteiről számolt be. A hatás fantasztikus volt. Kyoko néhány hónapon belül felkerült a slágerlistákra Love Communication című dalával, és szerelmes levelek százai érkeztek a szerkesztőségekbe.
Digital Actors: Digital Cloning in Popular Culture and News Media
A cím nem véletlenül angol, csak azoknak szól a hírünk, akik értik. Takács Barnabás, a Digital Elite Entertainment kutatás-fejlesztési igazgatója március 3-án, 18 órakor angol nyelven tart előadást a CEU Auditóriumában (1051 Budapest, Nádor u. 9.) a digitális klónozás üzleti, jogi, társadalmi, etikai és politikai aspektusairól.
Digitális szórakoztatás: a média jövője
Tíz évvel ezelőtt a kaliforniai Disney animációs stúdió igazgatói még magabiztosan úgy nyilatkoztak, hogy sohasem fognak digitális színészek lényeges szerepet betölteni a filmjeikben. A sors iróniája, hogy napjainkban a Disney egyik legnagyobb szabású projektje a jelenleg készülő Dinoszauruszok című film, amelyben minden szereplőt - sőt valamennyi díszletet is - számítógépes grafika és animáció segítségével hoznak létre.
Szintetikus színészet
Takács Barnabás Digitális színészek c. előadására eddig csaknem 300-an jelentkeztek, ezért az előadásra a BME informatikai épületének IB.028-as, 400 személy befogadására alkalmas előadótermében kerül sor 1999. szeptember 30-án, csütörtökön 18.30-tól. A hír folytatásában részleteket közlünk az Internet Kalauz október 6-ai számának adott Takács Barna-interjúból...
Digitális színészek
A kaliforniai Virtual Celebrity Productions kutatási igazgatója, Takács Barnabás, szeptember 30-án bemutatóval egybekötött előadást tart a Műegyetemen arról a technológiáról, amellyel cége rég nem élő színészeket támaszt fel és hoz vissza a filmvászonra.
Az arcfelismeréstől a felismert szükségszerűségig
Takács Barna doktori disszertációja az emberi látásról és az agyműködés modelljéről készül, így ha valaki, hát ő pontosan tudja, mennyire gyerekcipőben járnak ma még azok a kutatások, amelyek az emberi szemet akarják becsapni digitális klónnal, műemberek műmozgásával. A múlt héten jó néhány példát is mutatott itt, Budapesten a műegyetemi hallgatóságnak e témakörben, köztük azt, amely gyakorlatilag egyetlenként képes már nem élő színészek "bőrébe bújva" új filmeket készíteni...
Marlene újra filmet forgat
Los Angeles Times augusztus 9-ei számában Karen Kaplan elgondolkozik a legendás hollywoodi újrakezdéseken. Hány olyan sztár volt már, aki befejezte pályafutását, majd elkezdte elölről Itt van mindjárt John Travolta, hogy csak a legismertebbet említsük De vajon visszatérhet-e újra a filmvászonra a nagy legenda, Marlene Dietrich? A cikk szerint ez lehetséges, sőt már meg is történt! Az 1992-ben elhunyt sztár a számítógépes grafika mai lehetőségei mellett nemcsak hogy újra "életre kelt", de új alakítások eljátszására is "megkérhető", s tervezik, hogy még az idén Németországba szállítják azt a felvételt, amelyen a német születésű sztár majd köszönti az óhaza filmmúzeumának látogatóit
Cikkgyűjtő
További híreink
Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH
Harmadik alkalommal hirdeti meg a 40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén című pályázatát az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH). Az elismerésre gazdasági társaságok, különböző szervezetek nevezhetik azokat a digitális gazdaság és technológia területén tevékenykedő női kollégáikat, akik kimagasló eredményeikkel rávilágítanak a korosztályban rejlő értékekre és lehetőségekre, ezáltal példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára. A pályázati anyagokat 2025. január 31-ig várják a szervezők.
Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat
Idén 20. alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat, rekordszámú, 83 videós és fotós pályázat érkezett, melyek közül a zsűri öt videós és egy fotós alkotást díjazott, továbbá a Yettel különdíjjal ismert el egy videós alkotást. Az idei díjakat többek között a Telex, a 24.hu, a Szabad Európa és az RTL újságírói kapták.