kollaboratív/együttműködő robot kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: kollaboratív/együttműködő robot
Hogyan válasszunk robotot?
Ahogyan az automatizálási lehetőségeket mérlegelik, nehéz lehet nem észrevenni a cobotok jelenlétét. Amióta a robotok egy évtizede berobbantak a köztudatba, sok olyan szervezet számára tették elérhetővé és megfizethetővé az automatizálást, akiknek a hagyományos robotika nem volt elérhető. És ez sok izgalmat rejtett magában.
Egy évtizede vették meg az első kobotot
A Universal Robots komoly mérföldkőhöz érkezett: tíz éve adták el az első együttműködő robotot (kobotot). Azóta, egy évtizede úttörője a cég a kobotok fejlesztésének és gyártásának, amely mára az ipari automatizáció leggyorsabban növekvő szegmensévé vált. A vállalat számára minden adott, hogy további sikereket érjen el, hiszen a kobotok a szemünk láttára bontják le az automatizáció útjában álló akadályokat szinte minden iparágra kiterjedően.
Együttműködő robot-kiegészítőket mutatott be az OnRobot
Magyarországon is bemutatkozott a világ egyik legjelentősebb robotipari vállalkozása, a legmodernebb robotikai technológiát képviselő OnRobot. A vállalat különböző grippereket és szenzorokat, valamint egyéb kobot (együttműködő robot) kiegészítőket integrál annak érdekében, hogy minél könnyebbé tegye a kobot-technológia megvalósítását.
Mindent a kobotokról és kiegészítőikről – most akár testközelből!
Az együttműködő robotok piacán az elmúlt években robbanásszerű fejlődés figyelhető meg. A Nemzetközi Robotikai Szövetség (IFR) tavalyi évről készült riportja alapján a hazai robotizáció mértéke az előző évekhez képest több mint 240%-os növekedést mutat (a Magyarországon telepített ipari robotok darabszáma alapján). A kobotok és azok kiegészítői így egyre fontosabb szereplői lesznek a termeléssel foglalkozó iparágaknak – de vajon mik azok a funkciók, amelyek használata ideális cégünk produktivitásának növeléséhez?
Golden Robot díjat adott át a Universal Robots
A Robe lightning egy innovatív világítórendszereket gyártó cseh vállalat, amely kobotokkal automatizálja a tampoprint folyamatait. Bemutatkozik a Universal Robots közép-kelet-európai régiójának Golden Robot nyertese.
Hogyan formálja a munkaerőpiacot a technológiai fejlődés?
A technológiai fejlődés folyamatosan hatással van a munkaerőpiacra. Egyes munkák eltűnnek, emellett viszont újak is keletkeznek. A robotipar új munkalehetőségeket teremt, még olyan szakembereknek is, akik esetleg más iparágakban elvesztették állásukat.
A tömeggyártástól a tömeges személyre szabásig
A tömeggyártás szinte minden iparágban jelen van, azonban egyre nagyobb teret hódit egy új vásárlói trend, amely a személyes igényekre és testre szabott termékekre fókuszál.
A MiR új mércét állít fel az ipari belső szállításban
Az együttműködő mobil robotok piacvezetője, a Mobile Industrial Robots (MiR) népszerű robotjainak nagyobb, erősebb és gyorsabb változatával mostantól kielégítik az ipar egyik jelentős igényét, így azok ezentúl még több területen alkalmazhatók.
A Teradyne felvásárolja a MiR-t, az együttműködő autonóm mobil ipari robotok piacvezetőjét
A Teradyne, Inc. és a Mobile Industrial Robots (MiR) részvényesei bejelentették a privát tulajdonban lévő MiR felvásárlását, 121 millió euróért (148 millió dollár). Az összeg további 101 millió euróval (124 millió dollár) emelkedhet bizonyos kitűzött célok 2020-ig történő teljesítése esetén.
UR+ néven indított új platformot a Universal Robots
A Universal Robots nemrégiben elindított UR+ elnevezésű platformja a technikai támogatás mellett segíti a fejlesztőket új alkalmazási irányok megalkotásában is, az együttműködő robotok felhasználási lehetőségeinek jegyében.
A farmról a hűtőig, együttműködő robotok segítségével
Míg korábban a mezőgazdaságban meghatározó szerepet töltött be az ember által elvégzett munka és kifejtett erő, addig napjainkban a farmoktól sem idegen a széleskörű automatizálás.
Cikkgyűjtő
További híreink
Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH
Harmadik alkalommal hirdeti meg a 40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén című pályázatát az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH). Az elismerésre gazdasági társaságok, különböző szervezetek nevezhetik azokat a digitális gazdaság és technológia területén tevékenykedő női kollégáikat, akik kimagasló eredményeikkel rávilágítanak a korosztályban rejlő értékekre és lehetőségekre, ezáltal példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára. A pályázati anyagokat 2025. január 31-ig várják a szervezők.
Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat
Idén 20. alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat, rekordszámú, 83 videós és fotós pályázat érkezett, melyek közül a zsűri öt videós és egy fotós alkotást díjazott, továbbá a Yettel különdíjjal ismert el egy videós alkotást. Az idei díjakat többek között a Telex, a 24.hu, a Szabad Európa és az RTL újságírói kapták.