„Szívdobbanásnyi” védelem a behatolók ellen a Heartbeattel
A következő generációs kibervédelmi rendszerek önmagukban kiemelkedően hatékonyak, ám a felhasználók számára létesített végpontokat és magát az IT hálózat védelmi szoftvereinek szinkronját egyedül a Sophos Security Heartbeat oldotta meg egyszerűen és hatékonyan. A végpontokon alkalmazott és a hálózati védelem között valós idejű kommunikáció zajlik.
Az újonnan fejlesztett, ingyenes otthoni felhasználású komplex védelem mellett a Sophos kiemelkedő precizitással, mégis jelentős egyszerűsítésekkel oldja meg az IT hálózatok átfogó biztonságát az egyre kifinomultabb támadásokkal és behatolási kísérletekkel szemben. A következő generációs végpont és hálózati védelem úgy került szinkronba, hogy egyedülálló harmóniát és kezelhetőséget eredményez a két szoftver együttműködése közben.
A Sophos Security Heartbeat szívdobbanásnyi idő alatt érzékeli, ha a tűzfal mentén gyanús tevékenységek zajlanak. Titkosított csatornákon keresztül érkezik információ az azonnali reagáláshoz. Az IT szakemberek korábban idejük nagy részét a sebezhetőségek és a gyanús folyamatok felfedezésével töltötték, ám ebben az esetben a tűzfal riasztása után rendelkezésre áll a számítógép neve, a bejelentkezett felhasználó adatai és a pontos elérési út ahhoz a folyamathoz, amelyik rosszindulatú forgalmat generál. Ennek köszönhetően a tevékenységek központjában már a problémák megoldása áll.
Automatizált folyamatok gondoskodnak a veszélyeztetett végpontok azonnali elszigeteléséről, így nem kell attól tartani, hogy a vírusok, malware-ek vagy egyéb kártékony alkalmazások eltávolítása közben adatszivárgás lépne fel.
Az UTM kezelőfelület és a rendszerfelügyeleti eszközök segítségével a teljes hálózatról pillanatképet lehet készíteni. A beállítások könnyedén elvégezhetőek, ugyanis az egész rendszernek objektum és szolgáltatás orientált az interfésze. Ez azt jelenti, hogy például a hálózati eszközökre beállított és elmentett feltételek a teljes konfigurációs hálózaton alkalmazhatóak. A szolgáltatások terén hasonló módon előre beállíthatóak a tiltások és a kivételek, amiket újra és újra fel lehet használni, ezért nem szükséges minden egyes esztözt vagy szolgáltatást külön beállítani a végpontokon vagy a hálózaton.
Kapcsolódó cikkek
- A Symantec megvásárolja a Blue Coat vállalatát
- Újonc adware a májusi vírustoplistán
- Kiberbiztonság – növekvő veszély, nagyobb kihívás, több feladat
- Az internetes bankolás veszélyei
- Vége az otthoni internetes fenyegetettségnek a Sophos Home ingyenes biztonsági szoftverrel
- Magyarország közepesen fertőzött
- Nulladik napi támadások ellen véd a G Data
- A mobil eszközöket érő támadások egyre nagyobb veszélyt jelentenek
- Az Index.hu újságírója lett az „Év információbiztonsági újságírója”
- Trójai mezőnyfölény a vírustoplistán
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.
Mire jók a chatbotok?
Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme: