Interaktív oktatási módszerrel tanulhatnak a kórházban fekvő gyermekek
Hipernettel, táblagépeken kapják a tananyagot a KórházSuli programban
Hazánkban egyedülálló megoldást mutatott be a Telenor. A telekommunikációs vállalat azoknak a gyermekeknek szeretne segíteni a tanulásban, akik tartós kórházi ápolásra szorulnak. A projekt révén a Hipersuli programot a kórházakba viszik, és a KórházSuli kezdeményezés keretében a gyermekek személyre szabott tanagyagot sajátíthatnak el.
A Telenor digiális oktatási programja, a Hipersuli egy új környezetben bizonyíthat. Sajtóeseményen jelentették be, hogy a KórházSuli kedeményezés erősítéseként azok a gyermekek is tanulhatnak digitális eszközökön, valamint a Telenor Hipernet hálózatán, akik tartós kórházi kezelésre szorulnak, ezáltal nem tudnak részt venni a hagyományos iskolai oktatásban. A cél, hogy a helyhez kötött oktatást képes legyen kiváltani egy rugalmas, újszerű módszer, amelynek fő alappillérei a KórházSuli kezdeményezésen, valamint egy összehangolt, önkéntes munkán nyugszanak.
Forrás: korhazsuli.hu
A Hipersuli programban tanulók nem csupán az eszközök révén sajátíthatják el interaktív módon a tananagyot, hanem oktatási célú alkalmazáson teszik színesebbé a tanulás élményét. Ez különösen fontos a kórházi környezetben, ahol a pedagógusoknak egyébként sincsen könnyű dolguk, hiszen beteg, társaiktól elzárt gyermekeről van szó.
Ahhoz, hogy mindez működőképes legyen a kórházi környezetben is, fiatalok bevonására van szükség. A program részeként fiatal önkéntesek és tanáraik csatlakozását várják, akik segítenek egy-egy gyermeknek a tanulásban, és ha éreznek magunban kellő elhivatottságot, a tananyagok kidolgozásában is részt vállalhatnak.
Az alapkoncepció, hogy minden gyermek egyedi, személyre szabott tananyagot kapjon, vagyis nem az a hosszú távú célkitűzés, hogy minden évfolyam tantárgyainak anyagát összeállítsák, és integrálják a programba, hanem a résztvevő gyermekek egyedi tudásszintjéhez mérten segítsék a felzárkózást. Felmérik, hol tart az adott tárgyban, milyen hiányosságai vannak, és ehhez mérten állítanak össze neki oktatási segédanyagokat hétről hétre, melyet a mentorok segítségével sajátíthatnak el.
A felület, amelyen az önkéntesek létrehozhatájk a tananyagot, E-StudyGroup névre hallgat. Ez egy online rendszer, amelynek használata viszonylag könnyen megtanulható és kezelhető. A munkát pedig önkéntes pedagógusok lektorálják.
A sajtóeseményen hangsúlyozták, hogy nem egy tartalomfejlesztői felületről van szó, vagyis az egyedi igények a mérvadóak, mégis fontos, hogy a programban részt vevők megtanulják az online felület kezelését. Ennek jegyében a Telenor a kórházSulival karöltva egy verseny hirdetett a középiskolás diákok számára.
Itt a cél, hogy megtanulják, hogyan lehet hatékonyan, egyszerűen tartalmat fejleszteni. Fontos azonban, hogy ez nem adott gyermekhez kötődik, hanem egy általános projekt keretében készülnek a tananyagok, viszont ha az elkészült tananyagok megfelelnek az elvárásoknak, később is tudják majd hasznosítani.
Akik részt vesznek a pályázatban, és úgy ítélik a szervezők, hogy minőségi munkát végeztek, azoknak a vállalat nyereményül – összesen tíz darab – hibrid táblagépet ad ajándékba a Telenor. Természetesen felmerülnek kétségek is, hogy ha valaki részt vesz a programban, később mi lesz a motiváció, hogy tovább dolgozzon a programban.
Nos, ez még egyelőre a jövő zenéje, de a szervezők bizakodók a tekintetben, hogy a diákok nem csupán egy jutalomért vesznek majd részt a KórházSuli kezdeményezésben. Jó példák már eddig is akadtak, és remélik, az önkéntes program célkitűzései, tapasztalatai sok fiatalt motiválnak majd a jó ügy érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Hamarosan 3D-ben szkennelheti be arcunkat az okostelefonunk
- Telenor Hipernet: sebesség, korlátok nélkül
- Okostelefon Akadémia: az 5G a holografikus telefonálást is elhozza
- November 6-án ismét ingyen adja a Hipernetet a Telenor
- Biztonságos internetezésre oktatta a diákokat a Telenor
- Ma ingyen hipernetezhetnek a telenorosok
- Októbertől a Telenor kínálatában is kapható lesz az iPhone 6s és 6s Plus
- 7 nap alatt elérni 7 milliárd embert
- Tudás határok nélkül a Telenor Youth Forummal
- A Telenornál is kapható a Samsung Galaxy 6 edge+
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja
A Vatera.hu új aloldalán, a Vatera Galérián szakértő régiségkereskedők, művészeti galériák kínálják kiváló állapotban fennmaradt, vagy szakszerűen restaurált műtárgyak és lakberendezési tárgyak ezreit. A francia barokk szekrényektől kezdve az ezüst étkészleten át a kortárs alkotásokig terjedő, folyamatosan változó online katalógus minden darabjának eredetiségére garanciát vállalnak a szakértő eladók.
Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők
Bár drámainak tűnik a digitális visszaélésekben ellopott pénzek összege, ám az elektronikus pénzforgalom is drasztikusan bővül. 1 millió forintnyi utalásból 30 forintot szereznek meg a csalók, míg 1 millió forintnyi kártyás fizetésből 383 forintot – ami fájó, hogy a fenti összegnek egyre nagyobb része a kártya- és számlabirtokos kára lesz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re
Október 11-én pénteken tartják a 7. Service Design Day-t Budapesten, mely az elmúlt években az egyik legfontosabb üzleti konferenciává nőtte ki magát. Az eseményen a szűken vett designer szakma mellett a marketing, HR, piackutatás, vállalati transzformáció, ügyfélélmény, ekereskedelem és az adattudomány képviselői is kaphatnak inspirációt a 10 teremben zajló több, mint 200 előadás alatt.
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.