Kína százmilliárdokat költ szélessávfejlesztésre
Kína az évtized végéig 2000 milliárd jüant (323 milliárd dollár) kíván befektetni szélessávú adatforgalmat biztosító hálózatok fejlesztésébe, amivel várhatóan a teljes kínai lakosság számára elérhető lesz a világháló - közölte a kínai média a szaktárca miniszter-helyettesének nyilatkozatára hivatkozva csütörtökön.
A tervek szerint a hálózati átlagsebesség 2015-re a városokban 20 Mbps lesz, vidéken pedig, ahol a lefedettség jóval alacsonyabb, 4 Mbps sebességű kapcsolat várható két éven belül.
Kínában, ahol a világ legtöbb mobiltelefon-tulajdonosa él, jelenleg körülbelül a lakosság 45 százaléka számára érhető el az internet. Az új - szélessávú kapcsolatra összpontosító - stratégiának köszönhetően 2020-ra a 3G és a 4G/LTE használók száma el fogja érni az 1,2 milliárdot, vagyis a mai négyszeresét - vélte Sang.
A kormány korábban meghatározott célja az volt, hogy a szélessávú szolgáltatást igénybe vevők számát 25 millióval, míg az optikai kábelesét 35 millióval növeli 2013-ban. Szakemberek megjegyzik, a nagymértékű beruházások bejelentése jó hír az iparág szereplőinek, így például az Ericssonnak, az Alcatel-Lucentnek és a két hazai távközlési óriásnak, a Huaweinek és a ZTE-nek.
Kapcsolódó cikkek
- Rájár a rúd a rémhírterjesztő kínai bloggerekre
- Pekingben online platformot hoztak létre az internetes rémhírek ellen
- Törölték egy kritikus író és blogger mikroblogfiókjait a kínai hatóságok
- Rendkívül lassú az internet Kínában
- Félnek a mikroblogok erejétől a kínai hivatalnokok
- Az interneten becsmérlik a nagy kínai tűzfal atyját a kínai mikroblogolók
- Szigorúbb internetszabályozás Kínában
- Szigorúbb internetszabályozásról dönthetnek Kínában
- Online rendelhetnek maguknak ételt a pekingi rabok
- Sorra buktatja le a korrupt hivatalnokokat az internetező közösség Kínában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.