Postai levél a PC-ről
A legkorszerűbb informatikai technológiákat alkalmazza az itthon nemrégiben bemutatkozott innováció, a hibridlevél. A szolgáltatás lényege, hogy postai levél küldhetünk vele a számítógépről, ezzel egyszerűsíti és meggyorsítja a folyamatot. A program a legfejlettebb adatbiztonsági szabványoknak is megfelel.
A hibridlevél ötlete nem új: minek kellene kinyomtatni a leveleket és elvinni a postára, ha - némi túlzással – a számítógépről a postaládába is nyomtathatok? A Hibridlevél Kft. több mint egy éves fejlesztés és negyedéves tesztelés után elsőként valósította meg az ötletet Magyarországon.
A hibridlevél küldéséhez a felhasználó a számítógépén megszerkeszti a levelet, majd elektronikusan elküldi a szolgáltatónak, ahol 24 órán belül kinyomtatásra, borítékolásra és postázásra kerül, így a címzett akár már másnap megkaphatja. Azonban az egyszerűnek tűnő folyamat működését jelentős informatikai fejlesztések, speciális géppark és a legszigorúbb adatbiztonságot garantáló informatikai háttér teszik lehetővé.
Az alkalmazott technológia többrétegű (stílusosan) hibrid platform, amely skálázható. A teljes szolgáltatás informatikai hátterét az egyik legnagyobb hazai telekommunikációs szolgáltató biztosítja.
Hét lakat alatt őrzött adatok
A rendszer teljesen automatikus, emberi beavatkozás nélkül jutnak el a fájlok a nyomtatókig. A hibridlevél rendszerében a teljes dokumentumkezelési lánc titkosított csatornán keresztül zajlik, elsősorban EV SSL (Extended Validation SSL) titkosítás felhasználásával, ami azt jelenti, hogy nem csak a domaint, hanem a szolgáltatást nyújtó céget is ellenőrizték.
A személyes adatok védelmét ISO 27001 tanúsítvány garantálja, amely az egyik legmagasabb szintű adatbiztonsági minőségi tanúsítvány. Maga a gyártási lánc is teljesen zárt, tehát minden feldolgozás üzemen belül egy izolált (internet nélküli) hálózaton történik. Az adatokat magyarországi TIER 3-as biztonsági szintű adatközpontban tárolják.
A levelek feladása három módon történhet: webes felületen, virtuális nyomtató segítségével valamint API-n keresztül. Webes felületen a kész dokumentumot lehet feltölteni egy e-mail megírásához hasonló felhasználóbarát módszerrel.
A virtuális nyomtatóval való küldéshez telepíteni kell egy szoftvert, amellyel lényegében bármilyen szoftverből lehet levelet küldeni – ebbből lehetséges a nyomtatás. A rendszer jelenleg elsősorban a Microsoft Word (.doc; .docx) és Adobe Acrobat (.pdf) formátumokat támogatja.
A nagy, havi 10 ezer levél feletti forgalmat bonyolító cégek számára elérhető a Hibridlevél Pro szolgáltatás, amellyel úgynevezett API-n keresztül nagy mennyiségben lehet adatokat átadni. Ez lényegében két rendszer közötti kommunikáció, amely lehetővé teszi külső CRM, ERP, számlázó rendszerekből való adatfogadást.
Hatékonyabb munkafolyamatok
A hibridlevél egy újabb példája annak, hogyan tud munkafolyamatokat egyszerűsíteni és hatékonyabbá tenni az informatika. A hibridlevél használatával rövidül a postai levélküldés folyamata, mely lényegében a dokumentum megszerkesztésével és online elküldésével véget ér.
Ezzel megtakaríthatók a nyomtatásra és postázásra fordított erőforrások, a nyomtatás, borítékolás és postára adás ideje, a papír és a festék költségei. A szolgáltatás kényelmes, gyors és költséghatékony – ára megegyezik egy postai küldeményével. Minden olyan levél küldésére alkalmas, ahol nem kell eredeti aláírásnak szerepelnie, az egyszerű szövegtől a 600 dpi minőségű nyomtatványig. Főbb felhasználási területei számlák, felszólító levelek, direkt marketing levelek, egyenlegek, értesítések küldése. A fejlesztő Hibridlevél Kft. reményei szerint a hibridlevél forradalmasítja a postai levélküldést.
Kapcsolódó cikkek
- Egy újbudai iskola kapott elsőként szupergyors netet
- UPC: 240 az új határ
- Speciális csomag a pénztárgépet üzemeltető cégeknek a Telekomtól
- Könyvek a Google Play áruházban
- SUSE konferencia – fókuszban a felhőmegoldások
- Jövőre már nem lesz Google Frame
- Az eBay kirakatvásárlással újít
- A Google világ legjeit is elhozza nekünk
- 5 országgal bővült a Google Flight Search
- Hashtag a Facebookon is?