Vasútállomásokon is ingyenes Wi-Fi lesz a MÁV-nál
Már nem csak a gyorsvonatokon élvezhetik az utasok a netezés előnyeit, hanem nemsokára a nagyobb állomásokon is. Szeptember 27-én a vasúttársaság ugyanis üzembe helyezte az első állomási Wi-Fi-rendszert is Keszthelyen.
Keszthely után újabb állomások következnek a sorban – ha a tesztüzem beválik. A szolgáltatást a MÁV ingyenesen biztosítja az utasok számára. A vasúttársaság célja ezáltal, hogy plusz, díjmentes szolgáltatást nyújtsanak.
A keszthelyi Wi-Fi-rendszer beüzemelésének apropóját a Balatonszentgyörgy–Keszthely vasútvonal megnyitásának 125. évfordulója előtt tisztelgő ünnepség adta, amely 2013. szeptember 27-én, pénteken volt Keszthelyen. A tesztüzemű szolgáltatás szakmai és infrastrukturális hátterét a T-Systems Magyarország Zrt. biztosítja.
Az évforduló alkalmából a vasúttársaság egész nap színes programokat kínált a keszthelyi állomásra kilátogatóknak. Volt nosztalgia vonat, hajtányozási lehetőség, valamint matricázott Aranycsapat-mozdony és a Weöres-mozdony várta az érdeklődőket. Mindeközben már működött a Wi-Fi, így a legjobb pillanatokat akár ismerőseikkel is megoszthatták.
Kapcsolódó cikkek
- Huawei: új mobil Wi-Fi és Wi-Fi modem készülékek
- Közterületi wifi indult Hűvösvölgyben
- Ingyenes Wi-Fi Gödöllő főterén
- MÁV: öt éve van online jegyvásárlás
- Sziget: mentesítő vonatok a fesztivál végén
- Duplájára nő az ingyenes wifipontok száma a XIII. kerületben
- A négyszázadik wifis jármű is forgalomba állt a MÁV-nál
- SmartBeam AC: Stabil és szupergyors Wi-Fi okostelefonokon
- Olcsóbb a vasúti menetjegy, ha neten vagy mobillal vásároljuk
- Facebook: ingyenes Wi-Fi, melynek ára van
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.