A leggyorsabb 4G hálózat megérkezett
A Telenor felgyorsítja hálózatfejlesztését
Mától érhető el hazákban a Telenor továbbfejlesztett4G hálózata, amely elsőként biztosítja a 150 Mbps-os elméleti letöltési sebességet okostelefonon.
A Telenor 2012 nyarán indította el 4G szolgáltatását, amelyet most duplájára tudnak növelni, köszönhetően annak, hogy a 1800 Mhz-es frekvenciasávban rendelkezésre álló 20 MHz-es blokknak. A vállalat megkapta az engedélyt arra, hogy ezt a sávot a 4G-re haszálja fel.
Ma sajtótájékoztatón mutatták be, mire is képes az új rendszer. Két helikopterre felszerelt kamera felvételeit is követhettük, melyek közül az egyik 3G, a másik 4G adatátvitelre volt képes. A különbség elég jelentős volt, a válaszidő a 4G esetében jelentősen lecsökkent. Ezzel a lépéssel a Telenor lényegében ugyanazt a minőséget képes nyújtani, mint jelenleg a skandináv államokban.
Ez a gyakorlatban is így van, a nagyobb méretű fájlok küldés másodpercekre redukálódik, valamint a 4G zenehallgatással a Deezeren lévő zenéket könnyedén meghallgatjuk, fennakadás nélkül.
Év végéig az ország egynegyed részén élvezhető lesz a 150 Mbps-os letöltési sebesség, többek között a főváros 6 kerületében Szegeden, Székesfehérváron, Miskolcon – összesen mintegy 100 településen. 2014-re még nagyobb tervek vannak kilátásban, addigra 52%-os lefedettséget is elérhetnek.
A Telenor biztosítja minden ügyfele számára az USIM kártyát, amely ahhoz szükséges, hogy, hogy a 4G-t használni tudják. A régi SIM kártyát ingyen cserélhetik a felhasználók a korszerű USIM-re.
A vállalat ajándéka az ügyfeleknek, hogy év végéig nincs adatkorlátozás, és nem kell többletdíjat sem fizetni. A sajtótájékoztatón elmondták, hogy a nemrég bevezetett korlátlan tarifacsomagnál is elérhető lesz a 4G.
A képre kattintva megtekinthető a 4G tarifaportfóliója
A szolgáltatás az alábbi Telenor által kínált készülékekkel vehető igénybe:
Samsung Galaxy Note 3
Samsung Galaxy S 4
Samsung Galaxy S4 mini
Nokia Lumia 625
Nokia Lumia 820
Nokia Lumia 920
Sony Xperia Z
HTC One
LG Optimus G USB-modem
LG Optimus G Pro
Sony Xperia SP
Huawei E 3276 USB-modem
ZTE MF821D
Huawei B593 WLAN-router
Huawei E5776 WLAN-router
Samsung Galaxy S4 Active (még nem elérhető modell)
Sony Xperia Z1
Kapcsolódó cikkek
- Újabb településeken érhető el a Telekom 4G mobilinternet szolgáltatása
- Több ezer online pénztárgépbe kerülhetnek Telenor SIM chipek
- Korlátlan SMS, beszélgetés és 4G-s mobilnet – Telekom Next
- Korlátlan tarifacsomagok a Telenortól is
- Közmeghallgatás az EP-ben az internetes infrastruktúra terjesztéséről
- Megérkezett a Telenorhoz a Nokia Lumia 625
- 15 éves a Cisco Hálózati Akadémia
- Telenor Okostelefon Akadémia – fókuszban a játék
- MinDig TV frekvenciacserék a Dél-Alföldön
- NMHH és a három mobilszolgáltató – közös cél a digitális gazdaság biztonságos fejlődése
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.