Bill Gates: az egészség fontosabb, mint a technológia
A Microsoft egykori igazgatója egy, a Financial Timesnak adott interjúban elmondta, hogy bár magát technokratának vallja, vannak számára fontosabb dolgok is, mint a technológia.
Bill Gates és felesége, Melinda már több mint egy évtizede töretlenül küzd azért, hogy a fejletlen régiókban élő emberek is megfelelő egészügyi ellátásban és oktatásban részesüljenek. Gates számára ezek a problémák sokkal fontosabbak, mint az, hogy mindenki számára biztosított legyen az internethasználat – erről a Financial Timesnak adott interjúban beszélt.
Mark Zucerberg, a Facebook feje néhány hónappal ezelőtt fejtette ki, mennyire fontosnak tartja, hogy mindenki számára adott legyen az internethozzáférés lehetősége, ám Gates úgy véli, vannak ennél fontosabb, megoldandó problémák, mint például a malária visszaszorítása.
Az interjú során úgy fogalmazott: „az internet nem menti meg a világot”, annak ellenére, hogy magát technokratának vallja. Bár elkötelezettnek érzi magát az IT területén, úgy véli, ha az életünket jobbá szeretnénk tenni, előbb olyan alapvető kérdésekkel kell foglalkoznunk, mint a gyermekhalandóság, különféle betegségek vagy az alultápláltság visszaszorítása.
Bill Gates fiatalon (jobb oldal)
Zuckerberg terve, hogy a világ további 5 milliárd emberének szeretne internethozzáférést biztosítani, akik számára még nem adott ez a lehetőség, ám Gates ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: „ez egy vicc”. Fel is tette a kérdést: vajon mi a fontosabb, az internetkapcsolat vagy a malária elleni védőoltás? Attól ugyanis, hogy az internethozzáférési kérdés megoldódik, attól annak az ötmilliárd embernek a helyzete mit sem változik. Szerinte a világ nem lapos, és a legalapvetőbb emberi szükségletek közé nem a technológia tartozik.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Az Év Honlapja 2013 – hosszabbítás
- Telenor Felhőszolgáltatások a sikeres vállalkozásokért
- Elindult a Samsung „Launching people” kampánya
- USA: a legtöbben mobilon lógnak a közösségi oldalakon
- Megkezdődött „Az Év Honlapja” véghajrája
- Jó fogyasztószer a közösségi média
- A nyilvános Wi-Fi veszélyei
- Opera 17.0
- A Telekom civil díjcsomagjaira pályázhatnak nonprofit szervezetek
- A Katona József Színház a SzEK-ben
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.