Egységesítették a kormányzat informatikai rendszereit
Kétmilliárd forintos uniós forrásból egységesítették és vonták egy ellátási körbe számos minisztérium és államigazgatási szerv informatikai rendszerét - számolt be közleményében a most lezárult fejlesztésről a projektet megvalósító Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (NISZ).
A projekt csaknem 3000 közigazgatási dolgozó munkáját tette hatékonyabbá úgy, hogy közben az igénybevett informatikai szolgáltatások olcsóbbá és magasabb színvonalúvá váltak. Az Egységes Infrastruktúrán (EI) belüli munkaállomások és felhasználók támogatását a NISZ Zrt. végzi.
Egységesítették a központi címtárat, lecseréltek 2640 személyi számítógépet és 350 notebookot, újratelepítették a rendszereket és mindenhol azonos, korszerű platformot telepítettek, csakúgy mint a távoli elérés lehetőségét is biztosító csoportmunka alkalmazásokat is. Immár egységes rendszerfelügyelet és szoftvergazdálkodás működik az EI-n belül. A NISZ Zrt. munkatársai e-learning oktatásokkal és személyes konzultációs lehetőségekkel segítettek az érintett intézmények dolgozóinak, hogy zökkenőmentesen álljanak át az új informatikai rendszerre.
Az októberben lezárult projekt folytatásának tekinthető a Központosított Kormányzati Informatikai Rendszer Kiterjesztése elnevezésű projekt, amellyel valamennyi felhasználót elér majd az informatikai modernizáció - zárult a NISZ keddi közleménye.
Kapcsolódó cikkek
- Okostelefonon is elérhető a könyvtár Tatabányán
- Jövő júliustól elektronikusan vezetik az anyakönyvet
- Majd nyolcmilliárdból teszik költséghatékonyabbá az állami informatikai rendszert
- Kétmilliárdért fejlesztik a Robotzsaru rendszert
- Ilyen lehet 2015-ben az e-útdíj rendszer
- Szabad szoftverekről szóló honlapot indított a közigazgatási tárca
- Már az interneten is regisztrálhatnak a határon túli szavazók
- Interneten szavazhatnak a szolnokiak a Tisza-parti sétány új arculatára
- Internetes szavazás után utcát neveztek el Martfűn a cipőgyár alapítójáról
- Megvalósult az elektronikus levéltár
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: A vállalkozások közel kétharmada tervez fejlesztést
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozás többsége, 61 százalék tervez valamilyen beruházást a következő egy év során – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Beruházási szándék szempontjából a top helyen egyértelműen az IT fejlesztések állnak, de közel minden ötödik kkv gondolkodik gépek, illetve gépjárművek beszerzésében is. Az eredményekből az is kiderül, hogy az informatikai fejlesztések nem a munkaerő kiváltása miatt várhatók, hanem éppen azoknál a cégeknél jellemző a technológiai szintlépés, ahol előre láthatóan nem csökken a dolgozók létszáma.
AGV-k: a vezeték nélküli evolúció
Ismerje meg, hogyan emelték a HMS Networks a vezeték nélküli technológiákban szerzett szakértelme és az Anybus termékei a Mercedes-Benz vezető nélküli szállítórendszer (AGV) flottáját egy magasabb szintre.
A Thermaltake bemutatja első Bumblebee (dongó) színű termékét
A Thermaltake, a prémium toronyházak, hűtések, gamer perifériák és nagy teljesítményű memóriák piacán vezető PC-komponens márka bejelentette a The Tower 200 Bumblebee Mini toronyházat, egy új színű változatot a közkedvelt The Tower sorozatban. A Tower 200 egy mini-ITX toronyház függőleges kialakítással és kivételes hűtési hatékonysággal. Bár ez a ház kompakt méretű, egy 4090-es grafikus kártya és egy 280 mm-es radiátor is elfér benne. Az új élénk sárga árnyalat hozzáadásával a The Tower 200 sorozat már hat színben kapható: fekete, Snow, Turquoise, Racing Green, Matcha Green és Bumblebee, így könnyedén kiválaszthatod a stílusodhoz illő The Tower 200-at.
Magyarországon is elkezdték blokkolni az AI robotok hozzáférését a weboldalak
Felmérésünk szerint az 1000 legolvasottabb magyar weboldal nagyjából 1%-a blokkolja a mesterséges intelligencia robotok hozzáférését tartalmaikhoz. Világszinten ez az arány már 20% felett jár, de Magyarországon is növekedés várható.
Gyerekszobától a tanteremig – Két nap a digitális tudatosságért
Mit jelent a digitális szülőség a XXI. században? Hogyan tudjuk online is biztonságban gyerekeinket? Milyen eszközkészlettel tudjuk elősegíteni, hogy élmény legyen a tanulás? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az a kétnapos esemény-sorozat, melyet a digitális tudatosság jegyében szerveznek a Magyar Telekom székházban.