Nelson Mandela és Paul Walker a Google keresési listájának élén
Világviszonylatban a Dél-afrikai Köztársaság december 5-én elhunyt első fekete bőrű elnöke, Nelson Mandela polgárjogi harcos, Magyarországon pedig a hátom hete autóbaleset áldozatává vált Paul Walker amerikai filmcsillag vezeti a Google 2013-as keresési listáját.
A mókás videók sorát ihlető Harlem Shake című szám az ötödik helyre került, míg a hatodik a bostoni maratonon elkövetett és három ember halálát okozó bombamerénylet. György herceg, a júliusban született brit trónörökös a hetedik. A PlayStation 4 videojáték-konzolra is annyian voltak kíváncsiak, hogy a kilencedik lett a listán.
A kardcsörtető politikájával nemzetközi feszültséget kiváltó Észak-Korea nevét olyan sokan írták be a Google keresőjébe, hogy a tizedik helyet foglalta el a statisztika szerint.
A magyar Google-keresések abszolút toplistáját Paul Walker neve vezeti - közölte az internetes óriás az MTI-vel. Az abszolút lista első tíz helyén szerepelnek az Eurovision 2013, a ByeAlex, a Krasznai Tünde, az árvíz és a bérkalkulátor 2013 címszavak.
A magyar és külföldi ismert személyiségek listáját is Paul Walker vezeti, de sokan voltak kíváncsiak a Katalin hercegnővel, Nelson Mandelával vagy az elhunyt hegymászóval, Erőss Zsolttal kapcsolatos hírekre is.
A szórakozás és kultúra kategóriában a színházak között a Nemzeti Színház, a Madách Színház és a Vígszínház volt a legkeresettebb, míg a múzeumok közül a legtöbbször a Szépművészeti Múzeum, a Közlekedési Múzeum és a Magyar Nemzeti Múzeum nevét ütötték be a keresőbe.
A magyar felhasználók a legtöbbször a palacsinta elkészítéséhez kerestek útmutatást a Google segítségével, de népszerűek voltak az olyan ételek receptjei is, mint a gofri, a muffin vagy a pizza.
Az élet nagy kérdései közül a magyar Google-használók a legtöbbször a mi a szerelem? és a hogyan kell csókolózni? kérdésekre kerestek választ az interneten. A mindennapi ügyek intézésekor a legolcsóbb repülőjegyet keresték a legtöbben, de szerepel a leggyakoribb keresések között a legolcsóbb bankszámla és a legolcsóbb új autó is.
A hol vegyek? kategóriában a legtöbben arra voltak kíváncsiak, hol érdemes telefont beszerezniük, de sokan kértek útmutatást ahhoz, hol vásároljanak eurót, gördeszkát vagy éppen ágyat.
Kapcsolódó cikkek
- Okostelefont az okostelefonboltból
- Gyermekfigyelő karóramobilt dobtak piacra Kínában
- A Google megveszi a robotgyártó Boston Dynamicset
- Egy jelszavak nélküli világ
- Ezentúl saját Street View élményeinket is megalkothatjuk
- Két magyarországi weboldal versenyez a legjobb gyermekbarát tartalom díjért
- Levelezési és naptáradatainkat is menthetjük a Google Takeouttal
- Teljes gyűjteményét számítógépre viszi a Norvég Nemzeti Könyvtár
- Mesterjelszavas védelem Chrome-ra Windowson is
- Az internet nem felejt - oktatóprogram fiataloknak
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.