Kína megnyitja telekommunikációs szektorát a külföldi tőke előtt
Kína engedélyezi a külföldi cégek belépését hét telekommunikációs ágazatba, folytatva ezzel a mindeddig szigorúan állami monopóliumok uralta szektor tavaly kezdődött liberalizációját.
Egyetlen kitétel az, hogy a piacra lépni kívánó cégeknek a múlt szeptember végén megnyílt sanhgaji szabadkereskedelmi övezetben kell regisztrálniuk, és internetszolgáltatói tevékenységre kizárólag a zónán belül lesz lehetőségük, míg az összes többi szolgáltatást az ország teljes területén engedélyezik számukra.
A telekommunikációs ipar megnyitása 2013 végén kezdődött a kelet-ázsiai országban, ennek eredményeként december vége óta a magánkézben lévő vállalatok is beléphetnek a piacra. Ezt korábban teljes egészében az állami tulajdonban lévő vállalatok, köztük is a három óriás - a China Mobile, a China Telecom és a China Unicom - uralta. A magáncégek a három nagytól vásárolhatnak egy bizonyos nagyságú sávszélességet, amelyet aztán újracsomagolva, különböző szolgáltatásokat hozzátéve kínálhatnak az ügyfeleknek.
A piacnyitás célja a szektoron belüli verseny fokozása, az állami monopólium letörése, a szolgáltatások színvonalának emelése - hangoztatja a tárca. A kormány tervei közt szerepel, hogy a telekommunikáció mellett a pénzügyi, oktatási szektorokban is fokozza a magánberuházásokat.
Kapcsolódó cikkek
- Újra elérhető Kínában a Reuters és a The Wall Street Journal kínai nyelvű oldala
- Egy kínai milliárdos megvásárolná a The New York Timest
- Megkezdődött a telekommunikációs szektor liberalizációja Kínában
- Kína lesz a világ első Imax-nagyhatalma 2021-re
- Vezetékes telefonszámok átirányítására kötött szerződést az Externet és a Vodafone
- Gyermekfigyelő karóramobilt dobtak piacra Kínában
- A fejlesztésközpontú frekvenciapályázatról konzultált piaci szereplőkkel az NMHH
- GfK: 30 százalékkal nőtt a telekommunikációs piac forgalma
- A jövő oktatása itt van: e-iskolatáska és e- tankönyvek
- Szuperszámítógéppel veszi fel a harcot a szmog ellen Kína