Egyre nehezebb az i-közvélemény állami befolyásolása Kínában

MTI Sajtóadatbank, 2014. május 14. 11:47

Az internetezők számának növekedésével, újabb és újabb honlapok, fórumok és csevegőprogramok előretörésével mind nehezebb az internetes közvélemény állami befolyásolása Kínában.

A témáról a Liencseng Liaovang című, korrupcióellenes szaklap cikkezett kedden. Mint írják: a korábban használt eszközök már nem megfelelőek arra, hogy "helyes irányban" befolyásolják a közvéleményt.
 

A lap arról írt, hogy a kormány internetes kommentelőket fizet, akiknek a feladata az információk figyelése, és szükség esetén az információk áramlásának befolyásolása. A technológia fejlődésével és a kínai internetezők számának megugrásával ugyanakkor ezek feladata nehezebbé vált, az emberek ráadásul mind bátrabban és mind intenzívebben fejtik ki véleményüket. Az online megfogalmazottakra ráadásul mihamarabb választ kell adni.
 

A közvélemény változását a becslések szerint kétmillióan figyelik Kína-szerte. Az "onlájn közvélemény elemzését" külön szakmaként tartják számon, és a politika mellett a vállalatok is használják saját és versenytársaik megítélésének követésére.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01