Egy 12 éves árva fiú 3D-s nyomtatott művégtagot kapott
Stevenson Joseph, egy Haitiban élő 12 éves árva kisfiú 3D nyomtatással készült művégtagot kapott. A fiú ujjak nélkül született.
Ma már olyan dolgokat is képes megtenni az a 12 éves Haitiban élő kisfiú, aki nemrég művégtagot kapott. Stevenson Joseph 3 dimenziós nyomtatási eljárással készült szerkezetet kapott, amely a hiányzó ujjait pótolja.
A doktorok bizakodók, hogy egyszer Joseph képes lesz megtanulni írni is. A fiú úgy nyilatkozott a Reutersnek, hogy most már képes megfogni az üveget, a távirányítót, a léggömböt és a labdát is, így ő is tud barátaival kosarazzni. Azt is hozzátette, hogy nagyszerű ez az új kéz, amit kapott, és nagyon szereti.
A katasztrófa sújtotta országban nem sok esélye lett volna, hogy valaha is új végtaghoz jusson. A kisfiú szerencséjét egy amerikai pár hozta meg, akik véletlenül találkoztak az árvaházban Joseph-fel egy missziós útjuk során. John Marshall, szoftvermérnök és a felesége, Lisa miután visszatértek az Egyesült Államokba, felvették a kapcsolatot egy robotkar tervezővel, Richard van Assel.
Körülbelül két hónap alatt készült el a kisfiú számára tervezett művégtag. Három sikertelen próbálkozás után készült el a végleges protézis, melyet aztán Haitibe szállították. Joseph a múlt hónapban kapta meg új végtagot, melyet az ottani kórház szakemberei rögzítettek a karjához.
Egy hónappal később Stevenson azzal tölti napjait, hogy szokja az új végtagját. Thomes Iwalla, a a Haiti Bernard Mevs kórház ortopéd technikusa úgy nyilatkozott a Reutersnek, hogy egyes betegek többet törődnek az esztétikai szempontokkal, ám a fiú esetében a funkcionalitás volt az elsődleges szempont. Ő boldog az új végtagtól, ami – ahogy fogalmazott – őket is boldoggá teszi.
Forrás: Medicaldaily.com
Kapcsolódó cikkek
- Hivatalos engedélyt kapott egy robotkar Amerikában
- Robotokat vetnének be a munkaerőhiány ellen a dél-kínai Kantonban
- Lábat kap a Robonauta
- A globális agy lesz a fő mozgatórugója az ipari paradigmaváltásnak
- Jövő héttől itthon is kapható a világ első 3D nyomtatótolla
- Új Toshiba CEVO technológiájú L74 okostévé sorozat
- Új L54 sorozatú Full HD 3D tévék a Toshibától
- A Dell Precision munkaállomáson kelnek életre a jövő innovációi
- Először jelent meg robot írta tudósítás online napilapban
- Országos ifjúsági robot kupát rendeznek áprilisban Nyíregyházán
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.