Viselhető technikai eszközöket fejleszt az EU Edge
A viselhető technikai eszközök területén tervez fejlesztéseket az EU Edge nevű magyar vállalkozás, amely legújabb projektjének köszönhetően május 25-én és 26-án az Egyesült Államokban, Palo Altoban vehet részt egy fejlesztői workshopon.
A viselhető technológiai, technikai eszközök 5-8 éve jelentek meg az informatikában, s az EU Edge várakozásai szerint ezek hamarosan tömegpiaci méreteket öltenek, és a technológia alapjaiban rendezheti át az informatika ismert világát.
A május workshopot a Space Glass nevű amerikai cég szervezi. A Space Glass fejleszti azt a Meta nevű eszközt is, amit sokan a Google Glass legfőbb versenytársának tekintenek. A workshopon a részt vevők egyebek mellett hozzáférést kapnak a szoftverfejlesztői csomaghoz és a Meta mérnökeivel szorosan együttműködve fejleszthetik saját alkalmazásukat. Az EU Edge képviselői részt vehetnek a Szilícium-völgyben rendezett Pioneers Workshopon, illetve meghívást kaptak a május végén rendezett kiterjesztett valóság expóra (Augmented World Expo).
A közlemény idézi Maróy Ákost, az EU Edge egyik alapítóját, aki elmondta: azt várják, hogy nagyon sok olyan viselhető "kütyü" jön ki hamarosan, amely már nem önállóan létezik, hanem egy, a testen hordott eszközökből álló hálózatot alkot. Ez a személyes hálózat teljesen újfajta interakciókat tud megvalósítani ember és számítógép között, és sokkal könnyebb, gördülékenyebb működést tesz lehetővé. Egyrészt a számítógép-használat közben is szabadon maradhat a kéz, másrészt reális lehetőséggé vált a kijelző nélküli mobiltelefon vagy a legkülönfélébb eszközök távoli vezérlése. Az EU Edge is ilyen irányokba építkezik, ennek egyik első sikere az Aero Glass projekt - tette hozzá.
A kft. egy elsősorban startup projektekre specializálódott, szoftverfejlesztéssel és folyamatmenedzsmenttel foglalkozó vállalkozás. A 2005-ben alapított budapesti székhelyű cég ügyfelei közé tartozik a többi között a hazai alapítású Prezi, a Dragontape, a LogMeIn és a PocketGuide, valamint a New York-i székhelyű FreshDirect.
A céginformációs adatok szerint az EU Edge 2012-ben magyarországi tevékenységeivel mintegy 79 millió forintos árbevételt ért el az egy évvel korábbi 89 millió forint után, a cég mérleg szerinti nyeresége pedig 1,6 millió forint volt a 2011-es 3,6 millió forintot követően.
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.