Okostelefonos alkalmazással mesélnek az egri műemlékek
Mesélő műemlékek Egerben címmel okostelefonra letölthető alkalmazást tesz elérhetővé május 31-től a Forster Központ, a PocketGuide és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Kreatív Technológia Laboratóriuma, anmelyet még aznap ki is próbálhatnak az érdeklődők szervezett sétákon keresztül.
Róna Katalin közleményében kiemelte, a Central Europe Programban az Európai Unió és Magyarország társfinanszírozásával készült alkalmazás Eger műemlékeit személyes szemszögből mutatja be.
Az okostelefonon hozzáférhető, másfél órás virtuális barangolás során Eger helytörténetében jártas szakértők, helyi polgárok mesélnek a műemlékek eddig rejtve maradt történeteiről. Az egri séta egyedülálló, filmszerű élményt nyújt a város műemlékeinek megismeréséhez.
A Mesélő műemlékek alkalmazást – az épített örökséggel, a történeti értékekkel kapcsolatos tudományos, művészettörténeti és építészeti hátteret adó Forster Központ megbízásából – a Magyarországról indult és mára az audio city guide alkalmazások piacán világviszonylatban is jegyzett PocketGuide-dal együttműködésben a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Kreatív Technológia Laboratóriumának munkatársai készítették.
A készítők május 31-én vezetett sétákat szerveznek, ahol az alkalmazás kölcsönözhető táblagépekkel ingyenesen kipróbálható lesz. A séták az Eszterházy térről indulnak 10, 13, 16 és 18 órakor. Az alkalmazás szombattól az eger.pocketguideapp.com linken érhető el,illetve letölthető a Google Play Store-ból és az iTunesból is.
Kapcsolódó cikkek
- Többféle eszközre optimalizálták a megújult IE 11-et
- Jön az olcsó windowsos kütyük kora
- Jól teljesít a Lenovo
- A világ első nyolcmagos 4G LTE-képes mobilprocesszora a MediaTektől
- MIXELEK – a Cartoon Network és A LEGO közös terméke
- Mobilon tesztelik a Facebook keresőmotorját
- Minden negyedik elektronikai készülék megsérül
- Microsoft: a kütyük állnak a karácsonyi lista élén
- Mi kerül a karácsonyi virtuális kosarunkba?
- Hogyan tudhatja digitálisan is biztonságban családját?
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!