Magyar hallgatók 10 éve a tengerentúlon
10 éves a HAESF ösztöndíjprogram
Számos magyar tehetség bizonyíthatta már rátermettségét Amerikában. Több mint 400-an vettek részt a Magyar-Amerikai Vállalkozási Ösztöndíj Alap (HAESF) programjában 10 év alatt. Az évforduló alkalmából az eddigi eredményeket és sikereket ünnepélyes sajtóeseményen ismertették.
10 évvel ezelőtt hozták létre a Magyar-Amerikai Vállalkozási Ösztöndíj Alapot, amely ez idő alatt végig azt tartotta szem előtt, hogy a magyar tehetségek szakmai fejlődését segítse valamilyen módon. A HAESF a MAVA (Magyar Vállalkozási Alap) örökségeként jött létre 2004-ben.
Sajtóeseményen számoltak be a program működéséről, az eddig elért sikerekről, melynek megkoronázásaként George D. Gould, az amerikai kincstár volt pénzügyi államtitkára és a MAVA volt elnöke emlékplakettet vehetett át Jeszenszky Gézától, aki a MAVA megalakulásakor külügyminiszterként, az első Orbán-kormány amerikai nagyköveteként dolgozott.
Jezsenszky Géza (bal) átadja az emlékplakettet George D. Gouldnak (jobb)
Ryan Schwarz, a HAESF elnök-vezérigazgatója beszédében kiemelte, hogy a program célja nem az, hogy a magyarok Amerikában folytassák munkájukat, az ösztöndíjprogram elsősorban arra szolgál, hogy az ott megszerzett tudást itthon kamatoztathassák. A hallgatók a gyakornoki program keretében amerikai vállalatoknál bizonyíthatják rátermettségüket, melyet aztán Magyarországon ültetnek át igazán a gyakorlatba. Másként nem is tehetnének, ugyanis a részvétel feltételhez kötött, mégpedig ahhoz, hogy a hazatérés után 2 évig kötelezően hazai vizeken kell szerencsét próbálni.
Ryan Schwarz
Németh András, a Corvinus Egyetem oktatója a sikerek kapcsán a számokról is beszélt, ugyanis a közelmúltban a program hatásait vizsgáló kutatás is készült. Ennek kapcsán kiemelte, hogy volt értelme a befektetett munkának, és találkozott a felé támasztott elvárásokkal. Nem csupán az ismeretek bővülését szolgálja a kinn eltöltött idő, hanem aktív barátságok és professzionális kapcsolatok is szövődnek ez idő alatt. A sikert pedig mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a résztvevők 85%-át szakterületének megfelelően alkalmazták itthon a program után. Emellett pedig a saját üzletalapítás hajlandósága is növekedett (28% vs. 19%).
Mivel ez a szám nagyon alacsony hazánkban, a HAESF erre a területre is kiemelt figyelmet fordít. Szeretnék fellendíteni a magyar kis-és középvállalkozásokat, ennek jegyében indították útjára idén új, vállalkozás-fejlesztési programjukat. Ez a kezdeményezés a tehetséges magyar vállalkozókat –, akik itthon bele mertek vágni egy új ötlet vagy technológia köré épülő vállalkozás alapításába – hivatott segíteni, számukra kínál további lehetőségeket.
Az alábbi videó három, a programban résztvevő egykori hallgató, ma viszont már elismert szakembereknek számító Dr. Kiss-Bankó Éva, Róna Péter és Bagó Zoltán sikertörténetét mutatja be.
Képek: Lantai József
Kapcsolódó cikkek
- Hat Infoprog versenyző kapott ösztöndíjat az SAP-tól
- A Google Groundon lesz a Skool kéthetes nyári tábora
- Digitális tananyagok az informatikusképzésben
- Fél év alatt megduplázódott az ingyenes online egyetemi kurzusok száma
- Gyerekektől tudnak igazán tanulni a számítógépező idősek
- Új virtuális tervezőlaboratórium a műszaki egyetemen
- Rendhagyó tanórákat tartottak a Telenor munkatársai
- Nemzetközi Szuperszámítástechnikai Nyári Egyetem Budapesten
- Átadták az idei Ericsson-díjakat
- Magyar robotkereskedők lephetik el a tőzsdét?
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen
Közel kétezer versenyző regisztrált már a legnagyobb hazai informatikai versenyre, az idén nyolcadszorra megrendezett Országos IT Megmérettetésre. Az október 31-én kezdődő, ötfordulós versenyen nemcsak saját szakterületükön próbálhatják ki magukat és csapatukat a senior és junior IT-sok, hanem tanulásra is használhatják a versenyfeladatokhoz kapcsolódó magyarázatokat. Az állandó önképzés a szervezők tapasztalatai szerint napjainkban már a tudás szinten tartásához is elengedhetetlen, hiszen a mesterséges intelligencia már most minden negyedik IT-szakember munkáját elveheti. Az Országos IT Megmérettetésen MI-t használó alkalmazások is részt vesznek, így az indulók nemcsak a többi informatikus átlagához tudják viszonyítani saját tudásukat, hanem a géphez is.
Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja
A Vatera.hu új aloldalán, a Vatera Galérián szakértő régiségkereskedők, művészeti galériák kínálják kiváló állapotban fennmaradt, vagy szakszerűen restaurált műtárgyak és lakberendezési tárgyak ezreit. A francia barokk szekrényektől kezdve az ezüst étkészleten át a kortárs alkotásokig terjedő, folyamatosan változó online katalógus minden darabjának eredetiségére garanciát vállalnak a szakértő eladók.
Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők
Bár drámainak tűnik a digitális visszaélésekben ellopott pénzek összege, ám az elektronikus pénzforgalom is drasztikusan bővül. 1 millió forintnyi utalásból 30 forintot szereznek meg a csalók, míg 1 millió forintnyi kártyás fizetésből 383 forintot – ami fájó, hogy a fenti összegnek egyre nagyobb része a kártya- és számlabirtokos kára lesz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re
Október 11-én pénteken tartják a 7. Service Design Day-t Budapesten, mely az elmúlt években az egyik legfontosabb üzleti konferenciává nőtte ki magát. Az eseményen a szűken vett designer szakma mellett a marketing, HR, piackutatás, vállalati transzformáció, ügyfélélmény, ekereskedelem és az adattudomány képviselői is kaphatnak inspirációt a 10 teremben zajló több, mint 200 előadás alatt.