Ötből egy vállalatnak lopták már el adatait

MTI Sajtóadatbank, 2014. szeptember 9. 10:13

27 országban közel 4000 IT szakember körében végzett kutatás szerint a gyártó cégek 21 százaléka szenvedte el valamely szellemi tulajdonának elvesztését biztonsági incidens következtében az elmúlt évben.

A gyártók nagyon is tisztában vannak vele, milyen fontos szellemi tulajdonuk védelme. A kutatás megállapította, hogy a gyártók a „belső működési információk” és a „szellemi tulajdon” lehetőséget jelölték meg a nem pénzügyi adattípusok közül olyan információnak, amelynek az elvesztésétől a legjobban félnek. Érdekes módon a „vásárlóra/ügyfélre vonatkozó információk” elvesztésétől a legkevésbé tartanak, minden bizonnyal azért, mert a gyártó létesítményekben ilyen adatokat nem nagyon tárolnak.

Amikor azt kérdezték az IT-szakemberektől, hogy mi volt az oka a cégüknél az elmúlt 12 hónapban történt legsúlyosabb adatvesztésnek, a „malware” lehetőség került az első helyre, amelyet a gyártók 23 százaléka említett meg. Az adatvesztéshez vezető további okként a következőket is megjelölték: „szoftversérülékenységek” (8 százalék), „hálózati behatolás” (8 százalék), „mobileszközökről kiszivárgott információ” (5 százalék) és „célzott támadások” (3 százalék).

Számos biztonsági technológia áll a cégek rendelkezésére, köztük a gyártó és ipari létesítmények követelményeihez igazított, speciális Endpoint Security for Business, valamint a Kaspersky Industrial Protection Simulation üzleti tréning, amely felkészíti a szervezeteket az infrastruktúrájukat fenyegető kibertámadások elleni védekezésre.

Ipari vezérlő rendszerek esetében az alábbi védelmi technológiákat alkalmazhatják a szervezetek:


• Proaktív védelem az ismeretlen rosszindulatú programok ellen és automatikus védelem a kihasználó kódok ellen. A technológia szkenneli a végrehajtható programokat, valamint működésük figyelésével értékeli minden egyes alkalmazás biztonságát.
• Alapértelmezésben mindent elutasító védelmi politika. Ez az üzemmód az ipari vezérlő rendszereket védett környezetbe helyezi, amelyben kizárólag a technológiai folyamatokhoz szükséges programok futhatnak. Az összes ismeretlen és nemkívánatos alkalmazás – köztük a rosszindulatú programok – blokkolva vannak. Így egy olyan biztonságos környezet létesül, amely minimálisan terheli le a rendszererőforrásokat.
• „Eszközellenőrző” technológia az eltávolítható eszközök (USB-tárolók, GPRS-modemek, okostelefonok, USB hálózati kártyák) felügyeletére. Ez korlátozott listákat készít az engedélyezett eszközökről és azokról a személyekről, akik használhatják őket.
• Mindenre kiterjedő IT biztonsági konzol a rendszergazdáknak az összes alkalmazott biztonsági megoldás figyelésére és felügyeletére
• A biztonsági információk és eseményfelügyelet (SIEM) integrálása

A kutatás főbb megállapításairól további részletek angolul a Data Security Risks, Online Financial Fraud és Virtualization Security jelentésben olvashatók.

 

Forrás: hirado.hu

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.

2024. december 18. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32

Először készült felmérés a magyarországi retail media helyzetéről

2024. december 6. 18:14