Az ismerőseink alkalmazásai is ellophatják az adatainkat
A Facebook legutóbbi frissítése a biztonsági beállítások azon részével foglalkozik, amivel könnyedén beállítható, hogy az egyes alkalmazások milyen adatokat kaphatnak meg a személyes profilról. A felhasználok kis százaléka az, aki utólag beállítja, hogy mit használhatnak fel az alkalmazások a privát oldalukról, pedig így a nevük és az alapadatiak mellett akár az állapotfrissítéseiket, a fotóikat is „magukkal vihetik” a saját alkalmazásaik mellett az ismerősök által használt alkalmazások is.
Aki szeretné felülvizsgálni a Facebook beállításait, annak a beállítások menüponton belül az alkalmazások fülre kell kattintania, ott egyrészről a saját maga által engedélyezett alkalmazásokat kezelheti, másrészről a most már kiemelt helyen elérhető „mások által használt alkalmazások” keretében az is beállítható, hogy azok az ismerősök, akik láthatják a személyes adatokat, azok milyen információkat adhatnak át az általuk használt alkalmazásoknak. A Be Social szakértője a következőt tanácsolja: „Érdemes alaposabban végignézni az engedélyezett adatok listáját, mert könnyedén elképzelhető, hogy számos adathoz, mint például a születésnap és a családi kapcsolat mellett az állapotfrissítésekhez és még ahhoz is hozzáférhetnek a programok, hogy az adott személy mikor elérhető a Facebook-on!”
Kapcsolódó cikkek
- Az alkalmazottak késve jelentik mobileszközeik ellopását
- Ötből egy vállalatnak lopták már el adatait
- Az adatlopások éve volt 2013
- Hogyan fenyegetik a biztonsági mentési megoldások a vállalati adatokat?
- The Intercept: az NSA saját keresőmotort fejlesztett ki, hogy adatait titokban megossza
- Rendőrségi zsaroló program támadja a PC-ket és az Androidot
- Kiberbűnözői eszközökkel törnek fel számítógépeket titkosszolgálatok
- 25 ezren perlik a Facebookot a magánszféra megsértése miatt
- Több mint egymilliárd jelszót loptak el orosz hackerek
- Aggasztó méreteket öltött a magánjellegű adatforgalom megfigyelése
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.