Rontja a periferiális látást az okosszemüveg

MTI Sajtóadatbank, 2014. november 7. 17:40

Gátolhatja a jobb szem feletti periferiális látást a Google Glass okosszemüveg - írta tanulmányában egy kaliforniai szemészorvos és kutatócsoportja.

"Rögtön a megjelenése után vettem Google Glasst, és rajtam volt, amikor vezetés közben majdnem balesetet okoztam, mert nem vettem észre a jobbról jövő autót. Szemészként rájöttem, a monitor takarja a látómezőm egy részét" - mondta el a Reutersnek Tsontcho Ianchulev, a Kaliforniai Egyetem munkatársa, a Journal of American Medical Association orvosi szaklapban megjelent írás vezető szerzője.

A Google Glass egy szemüvegkeret sarkába szerelt kis monitor, amelynek viselője elolvashatja az e-mailjeit, megnézheti a térképet, és alapvetően azt láthatja, amit okostelefonja kijelzőjén.


Tanulmányukban Ianchulev és kollégái összehasonlították a Google Glasst a monitor nélküli, normál szemüveggel, hogy megtudják, mennyire befolyásolja az előbbi a látómezőt. A három egészséges látású résztvevő egyórás Google Glass-viselés után hozzászokott az eszközhöz, majd elvégezte a látómezőt vizsgáló teszteket. Ezután normál szemüveggel hajtották végre ugyanazokat a teszteket.

Az okosszemüveg viselésekor mindhárom résztvevőnek jelentős vakfoltjai lettek látómezőjük jobb oldali felső részén. A monitor a tesztek alatt ki volt kapcsolva - írták a kutatók.

 



"Ha ellenzős sapkát, kapucnit, napszemüveget visel az ember, gyorsan rájön arra, amit a tanulmány ír: a fejen vagy az arcon hordott holmi befolyásolhatja a periferiális látást. A Google Glasst a kezdetektől sok terület szakembereivel együtt terveztük, és sokoldalú tanulmányozása után sem találtunk biztonsági hibát, feltéve, ha helyesen használják az eszközt" - írta közleményében az informatikai konszern egyik szóvivője. Hangsúlyozta: a helyes viselés szabályait leírták a használati utasításban. A monitort a jobb szem fölé kell helyezni, nem a szem elé.

Ianchulev és munkatársai megnézték az okosszemüveget hordókról készült fotókat az interneten, és azt tapasztalták, a viselők 30 százalékának a jobb szem pupillája előtt helyezkedik el a minimonitor. Jobb tervezéssel minimalizálni lehetne a vakfoltot - vélték a kutatók.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n

Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó. 

2024. november 2. 13:31

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59