Okosodjunk okosan - 8. Digitális Esélyegyenlőség konferencia
Idén, november 20-án, a budapesti Hotel Gellértben nyolcadik alkalommal rendezi meg a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) a Digitális Esélyegyenlőség konferenciát. A hagyományos évértékelő rendezvényen idén "Okosodjunk okosan" címmel áttekintést adunk az információs társadalom előnyeiről, lehetőségeiről, egyúttal felhívjuk a figyelmet a "tárgyak internete" és az M2M világ új lehetőségeire és veszélyeire.
A konferencián sor kerül az NJSZT idei díjainak, valamint az "Kovács Attila-díj: az év informatikai újságírója"-díj ünnepélyes átadására is. A rendezvényt a Symantec és a CDSYS támogatja.
Bőgel György - Okos rendszerek
Papp László - Tudom, mit csinálsz öt év múlva - távlatok az informatikában
Nagy Miklós - Nincs okosság infrastruktúra nélkül, avagy a "Sulinet feltámadásának esélye az új oktatási hálózatban
Az NJSZT 2014. évi díjainak, valamint a "Kovács Attila díj - Az év informatikai újságírója" elismerés átadása
Kulcsár Sándor - Okos város - New York, Párizs, Szolnok
Kis Ervin Egon - Okos kereskedelem
Kajati László - Kulcs az esélyegyenlőséghez: digitális közművesedés
Tóth Péter Barnabás - Nincs okosság biztonság nélkül
Csernoch Mária, Bíró Piroska - Okosodáshoz okos informatikus kell
Kapcsolódó cikkek
- Az NJSZT Elnökség állásfoglalása az internet-szolgáltatással kapcsolatos adó tervezetéről
- Digitális Esélyegyenlőség (DE!) Konferencia – Okosodjunk okosan
- Szegeden tartották a 8. IT STAR nemzetközi konferenciát
- Ingyenes könyv az internetes biztonságról
- Átadták az NJSZT 2013. évi kitüntetéseit
- 7. alkalommal rendezték meg DE!-T
- M2M oktatást indít a MOHAnet
- Együttműködés az ECDL vizsgarendszer érdekében
- Még két hétig lehet jelölni a Kovács Attila-díjra
- Kovács Attila-díj 2013: Idén is keresik az információs társadalmat népszerűsítő újságírókat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.