iPad segítségével landolt egy repülőgép
Egy meghibásodott repülőgép kényszerleszállást hajtott végre, ám a körülmények nem voltak teljesen hétköznapiak. Az elektromos rendszer leállt, ráadásul sötét volt. Még jó, hogy volt egy iPad a fedélzeten.
Meghibásodott egy repülőgép elektromos rendszere a leszállás előtt Észak.Amerikában. Az utasok, akik a járaton ültek, örülhetnek, hogy 2011-ben engedélyezték az iPadek pilótafülkében történő elhelyezését. Az amerikai Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) év végén, decemberben engedélyezte az iPadek használatát, azonban szigorúan kizárólag az utastérben.
A gép eredetileg Wyomingból repült volna Wisconsinba, azonban az elekromos rendszer váratlan leállás miatt végül Rapid Cityben landolt. Ráadásul sötét is volt, amely még tovább nehezítette a helyzetet.
A pilóta mindössze egy, a fedélzeten lévő iPadre támaszkodhatott a landolás során. Ezzel tudott végül elnavigálni a repülőtérig, a készülék ugyanis mérte a sebességet és a magasságot is.
A légi irányítókat sem tudták értesíteni, mivel teljesen megszakadt minden kapcsolat gépen, így végül egy kevésbé használt kifutópályán értek földet.
Mint kiderült, a futóművet sem tudták kiengedni a rendszer leállása miatt, így csak a szerencsén múlott, hogy senki sem sérült meg.
Forrás: Mirror.co.uk
Kapcsolódó cikkek
- Kimaradások voltak az Instagram szolgáltatásában
- Ismét elérhetők a MÁV honlapjai, működnek a jegyautomaták is
- Átmenetileg nem elérhető a MÁV és a MÁV-START honlapja és az automaták sem működnek
- Kína Tim Cook jóváhagyásával ellenőrzi az Apple termékeit
- Megújult a WhatsApp Android alkalmazása
- Okostelefonokon lehet filmet nézni a repülőgépen
- Magyar fejlesztésű alaprajzfelmérő alkalmazás versenyez az European Business Awardson
- Számos tartalom táblagépen vagy okostelefonon a Lufthansa közepes távolságú járatain
- Post-it a mobilon
- Az állatkert 3D-ben [Videó]
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.