Szerelmes virtuális kiállítással készült a Google
A Google Kulturális Intézete egy szerelmes virtuális kiállítást nyitott Valentin-napra. A szerelmet és romantikát megörökítő válogatásban többek között láthatóak a világ leghíresebb csókjai Gustav Klimtől, Edvard Munch-tól, és Banksy-től, Vincent Van Gogh Délutáni Pihenője, valamint a Szépművészeti Múzeum gyűjteményében lévő Örök tavasz című August Rodin-szobor.
Látogasson el a Google Kulturális Intézetének oldalára, ahol megnézheti, hogy a művészetben hogyan dolgozták fel a szerelem és a romantika témáját Banksy-től Van Gogh-on át, Tsukioka Yoshitoshi-ig.
A Valentin-napi gyűjteményben külön erre az alkalomra Gustav Klimt Csók című festményéről gigapixeles felbontású fotót is készítették, így a rendkívüli részletességú képen az egyes ecsetvonásokat is megvizsgálhatja.
Fedezze fel a művészek szerelmes világát Renoir Vidéki táncával, nézze meg, hogy a csók hogyan ihlette meg Anh Chang Hongot, Edvard Munch-ot és Giovanni Giulianit. Pillantson bele szerelmes életképekbe: egy sétára a földeken vagy egy parkban, esetleg egy 16. századi lakodalomba.
Ha ihletet kapott és kifejezné érzéseit, nézzen után, hogyan küldtek Valentin-napi üzeneteket az emberek az idők során a kézzel írott levelektől a telegramon át a Twitterig és az Instagramig.
A Google Kulturális Intézete számokban
A Google Kulturális Intézetének 600 partnere van a világ 60 országában. Az összes kiállítási anyagot figyelembe véve több mint 69 ezer műtárgyat nézhetnek meg virtuálisan az internetezők, közel száz darabot rendkívüli részletességgel, akár gigapixeles felbontásban is megvizsgálhatnak.
Kapcsolódó cikkek
- Égreszóló, földönjáró ajándék a Pulival
- Valentin-napi ajándékötletek a Sonytól
- Egy moszkvai színházat barangolhatunk be a Street View-val
- A Google megvette az Odysee alkalmazást
- Ingyenes Google eszközök magyarországi civil szervezeteknek
- Befektetőből vetélytárs? Uber vs. Google
- Ingyen letölthető a Google Earth Pro
- Sikeres a bécsi operaház online élő közvetítése
- Interaktív azték történelmi kódex
- Kivonják a piacról a Google Glasst
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!