Még mindig nem vagyunk elég körültekintőek, ha a jelszavainkról van szó
A Kaspersky Lab és a B2B International közös felmérése szerint minden ötödik internet-felhasználó felételezi, hogy a jelszavai nem jelenthetnek értéket a kiberbűnözők számára. Pedig sokszor ezek jelentik a kulcsot a személyes adatainkhoz, a magánéletünkhöz vagy akár a pénzünkhöz is.
Az elveszett jelszavak nemcsak a felhasználó számára jár komoly veszteséggel, hanem az elvesztésükkel járó következmények sokszor az ismerőseinket is érintik. Példának okáért egy feltört e-mail fiók lehetővé teszi a csaló számára, hogy hozzáférjen minden olyan felhasználói fiókhoz, amelyet az adott e-mail címmel regisztráltak, hiszen ide érkezik minden sikeres regisztrációról küldött értesítés, valamint a jelszóváltoztatási kérelmek jóváhagyásai is.
Egy közösségi oldal fiókjának feltörése arra ad lehetőséget, hogy spam hirdetéseket vagy rosszindulatú linkeket küldjenek szét. Egy webáruházhoz tartozó fiók jelszava pedig a pénzügyi adatok megszerzéséhez és az illető pénzének elköltéséhez vezet. Ennek ellenére, csak a válaszadók 51 százaléka nevezte meg a jelszavait a legértékesebb adatai között, amiket semmiképp nem szeretne kiberbűnözők kezei közt tudni. Továbbá a megkérdezettek 20 százaléka nem látja úgy, hogy a kiberbűnözők számára bármi értéket rejthetnének az ő jelszavai.
Kapcsolódó cikkek
- A Kaspersky sebezhetőségre bukkant az OS X és iOS rendszerekben
- A Kaspersky Lab felfedezte a hírhedt Miniduke-kal rokonságban álló „CozyDuke" fenyegetést
- Magyar áldozatai is vannak a CoinVault zsaroló vírusnak
- A Kaspersky az INTERPOL-lal közösen iktatta ki a Simda bothálózatot
- Zsaroló vírusok a színen
- A fiatal felhasználókra is leselkednek veszélyek az interneten
- Az IT-biztonsági kockázatokra a kisvállalkozásoknak is érdemes figyelni
- Az online csalásokra figyelmeztet új programjában a Kaspersky
- A Kaspersky Lab felfedte a legújabb kiberkémkedési taktikákat
- A felhasználók negyede nincs tisztában a mobilos fenyegetések súlyával