Megelőzhetők az adathalász támadások Facebookon
A Kaspersky szakértői szerint megelőzhetők az adathalász támadások a Facebookon. Öt fontos lehetőséget boncolgatnak, melyek révén elkerülhetők az illyen jellegű incidensek.
Az adathalászat egy, a személyes adatok ellen irányuló támadási forma amely olyan e-maileken, vagy weboldalakon keresztül érkezik, amelyek megjelenésükben valamely ismert oldal látszatát keltik, holott semmi közük nincs hozzá.
Például a felhasználó olyan e-mailt kaphat, amelynek a felépítése, képi világa teljesen megegyezik egy Facebooktól érkező üzenetével, azzal az eltéréssel, hogy ez az e-mail felszólítja a felhasználót a jelszavának megváltoztatására, amelyhez egy bejelentkező felületet kínál fel. Ha a felhasználó rákattint a felületre, akkor az egy olyan álweboldalra irányítja át, amely teljesen úgy néz ki, mint a Facebook felülete. Majd miután beírja a címét és a jelszavát, az adathalász támadás sikeresnek bizonyul.
Kapcsolódó cikkek
- Még mindig nem vagyunk elég körültekintőek, ha a jelszavainkról van szó
- A Kaspersky sebezhetőségre bukkant az OS X és iOS rendszerekben
- A Kaspersky Lab felfedezte a hírhedt Miniduke-kal rokonságban álló „CozyDuke" fenyegetést
- Vírusvédelem régen és most
- A szülők többsége nem ismeri az online zaklatás fogalmát
- A Kaspersky az INTERPOL-lal közösen iktatta ki a Simda bothálózatot
- Zsaroló vírusok a színen
- A fiatal felhasználókra is leselkednek veszélyek az interneten
- A felhasználók negyede nincs tisztában a mobilos fenyegetések súlyával
- Androidra szánt mobilalkalmazást mutatott be a Kaspersky
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Egy licenc, korlátlan törlési lehetőség
A leselejtezni kívánt merevlemezek és SSD meghajtók jegyzőkönyvezett törlése minden vállalkozás számára jogszabályban előírt kötelezettség, a jegyzőkönyvet is készítő adattörlő szoftverek licencdíja azonban magas. Ezen változtathat a Toolstar magyarországi megjelenése.
A kiberbiztonságról rendeztek konferenciát a Széchenyi István Egyetemen
A kibertámadások évről évre egyre nagyobb mértékű, dollármilliárdokban mérhető gazdasági károkat okoznak a világon, ezért a kiberbiztonság az állami szervezetek, a vállalatok, sőt a magánszemélyek számára is kulcsfontosságúvá vált. A téma aktuális kérdéseiről rendeztek szakmai-tudományos konferenciát a győri Széchenyi István Egyetem, ahol hazánkban elsőként indult el a terület jogi szakembereinek képzése.