Júniusban jön a Budapest Data Fórum
A Budapest Data Fórum a legnagyobb magyar szállítófüggetlen adattárházas és Big Data konferencia, ahol a hazai vállalatok adatokkal foglalkozó szakemberei adnak egymásnak találkozót. A korábban Adattárház Fórum néven ismert rendezvény idén már három és fél napnyi programot kínál az érdeklődőknek.
Állásbörze az adatos szakmáknak
Az idei év újdonságaként a konferencia ingyenes nyitóestéjén Data Job Fair néven (datajobfair.hu) egy állásbörze is megrendezésre kerül. Az adattárházas, üzleti intelligencia, Big Data vagy éppen Data Science szakembereknek szóló börze számos újdonságszámba menő kísérőprogramot is nyújt. Ilyen újdonság a HR Pitch Competition, ahol a munkatársakat kereső cégek mutatják be magukat minél érdekesebb, figyelemfelkeltőbb módon. A Data Careers előadások során pedig adatokkal foglalkozó hazai szakértők mesélnek arról, hogyan milyen úton találtak rá hivatásukra.
Esettanulmányok, adattárházak, Hadoop és Spark
A Data Fórum két fő napja alatt közel 30 előadó szerepel a programban. Itt lesz ismét Stephen Brobst, a Teradata CTO-ja, aki a Big Data projektek lehetséges buktatóiról fog beszélni. Az esettanulmányok szekcióban többek között a Spotify, a Prezi, és a Wunderlist prezentációi szerepelnek. A technológiai előadások pedig a hagyományos DW eszközök mellett az itthon is egyre szélesebb körben használt Apache Hadoop és mostanában felfutó Apache Spark nyílt forráskódú szoftverekkel is foglalkoznak.
Fókuszban a személyes analitika
Érdekes színfoltja lesz az idei konferenciának az angol designer és lifeblogger Pascal Raabe előadása, aki évek óta rögzíti és méri életét digitális eszközökkel. Az előadás központi gondolata az, hogy milyen lehetőségekkel és veszélyekkel jár a mindenhol jelenlévő, mindennapjainkat folyamatosan figyelő szenzorok garmadája által generált adattömeg.
MongoDB, Hadoop és Data Science workshopok
A konferencia utolsó napján különböző hosszabb-rövidebb workshopok kaptak helyet, ahol az egyes technológiákkal lehet közelebbről megismerkedni. Az adatkezelő technológiák iránt érdeklődőket többek között Hadoop és MongoDB oktatások várják, az elemzők pedig a Data Science területére kaphatnak betekintést.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális hasonmás fénykép alapján
- Premiere Szépségipari Konferencia: a megújuló ipar szolgálatában [2. rész]
- Premiere Szépségipari Konferencia: a megújuló ipar szolgálatában [1. rész]
- Altegris Strategic Investment Conference – adatok, analízis, jövőkutatás és intellektuális gazdagság
- Az első hazai Big Data állásbörze
- Átkozmetikázott, felturbózott üzleti struktúrával újít az Invitel
- Elsőként Norvégia szünteti be az FM-rádiózást
- Magyarországon a Samsung Tizen alapú SUHD TV-je
- Az Intel bemutatta új 3D NAND technológiáját
- A CeBIT-en mutatta be TUF Sabertooth X99 alaplapját az ASUS
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rekordszámú nevezéssel zárt ’Az Év Honlapja’ 2024 pályázat!
Az idén 23. alkalommal megrendezett ’Az Év Honlapja’ pályázat nevezési szakasza lezárult: december 15-ig rekordszámú, 329 pályamű érkezett. A szakmai zsűri hamarosan megkezdi a beérkezett pályázatok értékelését, hogy 30 kategóriában kiválassza 2024 legkiemelkedőbb digitális alkotásait. A közönségdíjért folytatott küzdelem azonban még javában zajlik – a pályázók 2025. január 15-ig mozgósíthatják közösségüket, hogy megszerezzék a publikum elismerését.
Átadták a 2024. évi Rátz Tanár Úr Életműdíjakat
Ebben az évben is nyolc kiemelkedő teljesítményű tanárt részesített elismerésben az Ericsson Magyarország, a Graphisoft és a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával létrehozott Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért kuratóriuma. A reáltárgyak legkiválóbb hazai tanárai december 10-én ünnepélyes keretek között vették át az egyenként 2,5 millió forintos pénzjutalommal járó Rátz Tanár Úr Életműdíjat. Az esemény helyszíne a Budapesti-Fasori Evangélikus Gimnázium volt: itt tanított Rátz László, akinek emlékére a díjat alapították.
Itt vannak a régió legdinamikusabban fejlődő vállalatai
A Deloitte Technology Fast 50 Central Europe program újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen idén ünnepli 25. évfordulóját. A rangsor a régió legdinamikusabban növekvő technológiai vállalatainak kiemelkedő teljesítményét ünnepli, valamint az innovációt és a pozitív társadalmi hatást ismeri el. A magyar vállalatok idén is kiemelkedően szerepeltek: a scoutlabs, a Parkl Digital Technologies és a Mito Digital is díjazásban részesült innovatív és fenntartható megoldásaikért.
Több mint 650 ezer nevezés érkezett a Huawei nemzetközi mobilfotós versenyére
Több mint 650 ezer nevezés közül választotta ki a zsűri a legjobb műveket a HUAWEI XMAGE Awards nemzetközi mobilfotós pályázatán. Az idei nyertes alkotások között olyan képek szerepelnek, amelyek a hétköznapi élet szépségét új, izgalmas perspektívából örökítik meg. A három fődíjas pályamű készítői fejenként 10 ezer dolláros pénzjutalomban részesültek. A versenyt idén nyolcadik alkalommal szervezték meg, hogy megmutassák, az egyszerű pillanatok is művészivé válhatnak a kreativitás és a megfelelő eszközök segítségével.
A 2024-es Év Projektmenedzsere egy fedél alá hozta a kultúrát és a diplomáciát
Sághi Attila lett az Év Projektmenedzsere, aki a hagyományokat a funkcionalitással ötvöző Magyarország Háza Brüsszelben projekttel nyerte el a hazai projektmenedzsment szakma egyik legrangosabb elismerését.