Cisco: a Föld lakosságának fele internetezik 2019-re
A Föld lakosságának a fele, mintegy 3,9 milliárd ember használ majd internetet 2019-ben, miközben várhatóan megháromszorozódik az internetes adatforgalom 2014-hez képest - derül ki a Cisco előrejelzésből.
Az adatforgalom rohamos emelkedését az internethasználók számának növekedése mellett a gép-gép közötti (M2M) kapcsolatok és a személyes eszközök terjedése, a gyorsabb szélessávú kapcsolatok és a fejlett videoszolgáltatások magyarázzák - közölték.
Az előrejelzés szerint a hálózati eszközök és kapcsolatok száma 2019-re eléri a 24 milliárdot, a 2014-es 14 milliárd után, így a szolgáltatóknak fel kell készülniük az eszközök áradatára. Ezek az eszközök lehetnek táblagépek, okostelefonok, interneteléréssel rendelkező nagyfelbontású televíziók, M2M kapcsolatok, valamint testen viselhető eszközök. 2019-re globálisan 3,2 hálózati eszköz vagy kapcsolat jut majd egy emberre, 2014-ben ez 2 volt.
A Cisco előrejelzése szerint négy év múlva a video aránya a teljes internetes forgalmon belül várhatóan 80 százalékra növekszik, szemben a 2014-ben mért 67 százalékkal. A lakossági-, üzleti-, és mobilfelhasználók az összes hálózat- és eszköztípuson igénylik majd a fejlett videoszolgáltatásokat, amelyeknél a szolgáltatás minősége, könnyű kezelhetősége, a megfelelő tartalom és a felhasználói élmény, illetve az ár lesz a siker kulcsa.
A minden a hálón (Internet of Everything - IoE) trend kézzelfogható növekedést mutat, az M2M kapcsolatok száma háromszorosára növekszik a következő 5 év során, így 2019-re 10,5 milliárd ilyen kapcsolat lesz.
Ennek oka az előrejelzés készítői szerint az, hogy az IoE széleskörűen elterjed a különböző ágazatokban, a mezőgazdaságban, az egészségügyben, az iparban, a kiskereskedelemben és a szállítmányozásban, másrészt az otthonokban is, ahol egyre nagyobb számban lesznek videos biztonsági berendezések, okosmérők, világítás- és hőmérséklet szabályozók. A növekedés várhatóan a hálózatba kapcsolt egészségügyi eszközök esetében lesz a leggyorsabb, 8,6-szoros - olvasható a tájékoztatásban.
Kapcsolódó cikkek
- Itthon is mosódik a határ tévé és web között
- Itthon is mosódik a határ tévé és web között
- Ingyenes az internet szegényeknek Törökországban
- Ingyenes az internet szegényeknek Törökországban
- Az internet globális rendjéről szerveztek konferenciát Kínában
- Az internet globális rendjéről szerveztek konferenciát Kínában
- Az iráni elnök türelmet kért az internettel szemben vallási személyiségektől
- Az iráni elnök türelmet kért az internettel szemben vallási személyiségektől
- Québec legalább az interneten független lesz
- Québec legalább az interneten független lesz
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.