Az óceánok mélyére kalandozhatunk a Google Street View-val
A Google Street View révén számos gyönyörű helyet barangolhatunk be, azonban Földünk 70%-át óceánok borítják, melyek éppúgy felfedezésre várnak. A Google most 40 új víz alatti helyet fedezett fel, melyet ezentúl már virtuálisan is bejárhatunk.
Csütörtökön frissítette a Google a Street View palettáját. A szolgáltatásban eddig is voltak víz alatti helyek, azonban a keresőóriás most további 40 új célpontot járt be, melyet mostantól akár a fotelból ülve is felfedezhetünk.
A képeket a Google az XL Catlin Seaview Surveyjel, a NOAA’s Office of National Marine Sanctuariesszel és a Chagos Conservation Trusttal közösen készítette.
A víz alatti helyek között olyan népszerű úti célok szerepelnek, mint például Bali, a Bahamák, Aruba, Florida Keys, a Chagos-szigetek és a Salamon-szigetek. A Google a bejelentést az óceánok világnapjához igazította, amely minden évben június 8-án van.
Bár a víz alatti területek ugyanúgy bebarangolhatók virtuálisan, mint akár az épületek, utcák, helyek, azonban a Google szándéka az is ezzel a projekttel, hogy a GPS-alapú digitális nyilvántartás révén időről időre nyomon követhető legyen, hogyan változnak ezek a területek, melyeket nem látunk napi szinten.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- A Google Street View már gesztusokkal is irányítható
- Eltűnt a Google+ link a felhasználók profiljából
- Biztonsági és adatvédelmi központot hozott lére a Google szolgáltatásaihoz
- 12,4%-os népszerűségi szinten áll a Lollipop
- Már a magyar Országház is bejárható a Street View-val
- Már a Dunán is hajózhatunk a Street View-val
- Tízezres street art gyűjtemény a Google virtuális múzeumában
- Az Amazonas-menti esőerdőkben barangolhatunk a Street View-val
- Egy moszkvai színházat barangolhatunk be a Street View-val
- Google Street View a virtuális valóság élményével
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.