A Wikipédia kapta az Asztúria Hercegnő-díjat
A Wikipédia virtuális enciklopédia kapta az Asztúria Hercegnő-díjat nemzetközi együttműködés kategóriában 2015-ben - jelentette be a zsűri döntését szerdán Oviedoban.
Francisco Pinto Balsemao zsűritag, volt portugál miniszterelnök közölte: az elismeréssel valójában a civil társadalmat díjazzák, és nem egy hivatalos intézményt. "Valamit, amit az emberek hoztak létre" - fogalmazott.
A Wikipédia már tavaly is az esélyes jelöltek között volt, de akkor a Fullbright Alapítvány lett a győztes.
Az online enciklopédiát 2001. január 15-én indította el az ötletgazda amerikai Jimmy Wales, Larry Sanger filozófus segítségével. Ma már a világ 10 legnézettebb weboldala közé tartozik, látogatottsága 500 millió fő havonta. 288 nyelven érhető el és összesen több mint 37 millió cikket tartalmaz.
A zsűri azt is kiemelte, hogy a tudásbázis egyre növekszik.
Az Asztúria Hercegnője-díjat 35 évvel ezelőtt alapították, eredetileg Asztúria Hercege-díj néven, amelyet tavaly módosítottak, miután a korábbi trónörökös, Asztúria hercege VI. Fülöp néven király lett, így elsőszülött lányára, Leonorra szállt az Asztúria hercegnője cím.
Az elismerést minden évben nyolc kategóriában ítélik oda, a nyertes egy, Joan Miró világhírű képzőművész által tervezett szobrot és 50 ezer eurót (15 millió forint) vehet át.
Kapcsolódó cikkek
- Egyre több európai kedveli a robotokat
- Külön sávot kaptak Antwerpen járdáin a séta közben SMS-ezők
- Kismamabarát applikációt indított a Családháló.hu
- Önfejlesztés mobilalkalmazással
- Jövő év végére minden állami iskolában lesz internet
- Hogyan lehet sikeres egy lány az IT szektorban?
- A Ma este Színház lett az Év Internetes Kereskedője 2015-ben
- Öt év múlva a fejlett mobiltechnológia általánossá válik az egész világon
- Kitiltják a fürdőruhás fotókat a legnagyobb kínai mikroblogról
- Az internet hajtja a médiafogyasztást
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.