Két nap alatt házat épít egy robot
Egy kelet-ausztráliai vállalat saját robottal dolgozik, amely nagyon hatékony a munkavégzés terén. Tempóját tekintve két nap alatt képes felépíteni egy házat.
Bár egyelőre még csak prototípusról beszélhetünk, azonban egy ausztrál építőipari cég már rendelkezik olyan robottal, amely 1000 téglát képes a helyére tenni egy óra leforgása alatt. Ezzel a tempóval a szerkezet akár két nap alatt képes felépíteni egy átlagos házat.
A prototípust gyártó cég, Fastbrick Robotics bízik abban, hogy az elkövetkezendő években egy kereskedelmi forgalomban is kapható masinák sikerül megalkotniuk.
A robot prototípusa a Hadrian nevet viseli a római császár után. Nem véletlenül, hiszen ő is számos falat épített a rómaiaknak, ahogy ezt a kis robottól is várják.
A technológiát Mark Pivac fejlesztette, aki repüléstechnikai és gépészmérnök, valamint a vállalat műszaki vezetője.
Eddig több mint 7 millió dollárt költöttek fejlesztésekre, és sikerült elérniük, hogy a robot képes legyen egyedül felemelni, kezelni és helyére tenni a téglákat, anélkül, hogy emberi beavatkozás történne.
A gépezet működéséről egy 3 dimenziós számítógépes tervezőprogram, a magas szintű pontosságról pedig egy 28 méteres teleszkópos szerkezet gondoskodik. A Hadrian szinte bármilyen méretű téglát képes kezelni azok közül, melyek jelenleg kaphatók a piacon.
Egy átlagos ház építési ideje jelentősen lerövidül a Hadrian révén. A nagyjából 15 ezer téglát igénylő házak esetén mindössze két átlagos munkanapra van szüksége, ugyanis óránként nagyjából ezer darabot tesz a helyére.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Steve Wozniak: a robotok háziállatként tartanak majd minket
- A Huawei közreműködésével hozzák létre Brüsszelben a „jövő campusát”
- Tudáspark alakul Debrecenben
- Programozni tanít Codie, a magyar okostelefonos robot
- Szeretnek-e a robotok múzeumba járni?
- Közigazgatási mobilalkalmazás-fejlesztő versenyt hirdet a BME
- Vezeték nélküli lesz az Apple Car Play
- Nem fognak megölni minket a robotok
- Egy mini origami robot meghajtogatja önmagát
- Altegris Strategic Investment Conference – adatok, analízis, jövőkutatás és intellektuális gazdagság
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.