A radikális változás már úton van, de vajon ki ül a volánnál?
Október 12. és 15. között lesz az ITU Telecom World 2015, ezúttal Budapesten. Ez egy olyan globális platform, amely a társadalmi és gazdasági fejlődést előremozdító információs és kommunikációs innovációk számára szolgál táptalajul.
Az információs és kommunikációs szektor radikális átalakulása számos, az egész életünket megváltoztató innovációt hozott magával. Mára olyan újabb és újabb fejlesztések és technológiák megjelenésével kell számolnunk, amelyek régen még science fictionnek tűntek. Big data, mesterséges intelligencia, virtuális valóság, 4d printing, nanotechnológia és így tovább – ezek a technológiák ma már léteznek, és jelentős hatást gyakorolnak gazdaságunk és társadalmunk fejlődésére.
Az innovációk és terméktesztelések iránti igény egyre erőteljesebbé válásával a KKV-k, startupok és innovátorok az iparág átalakulásának fontos elemeivé válnak, hiszen ők azok, akik gyorsan reagálnak a folyamatos változásokra, a piaci és fogyasztói igényekre és mozgásban tartják az egész digitális gazdaságot. Így a főbb piaci szereplőknek és a kormányzatnak is érdekében áll, hogy aktívan támogassa ezeket a kisvállalkozásokat és innovatív ötleteiket.
Felgyorsítani az innovációt, kihasználni a potenciált, maximalizálni a hatást
Az ITU Telecom World 2015 egy olyan globális platform, amely a társadalmi és gazdasági fejlődést előremozdító információs és kommunikációs innovációk számára szolgál táptalajul. A döntéshozók és az iparágban tevékenykedő szakértők, befektetők, valamint kis-és középvállalkozások találkozási helye, ahol bemutathatják egymásnak az innovatív ötleteiket, megoszthatják egymással a tudásukat és ezáltal felgyorsíthatják a változási folyamatot. Az esemény tehát kiváló alkalmat jelent a magán-és közszférából érkező vezetők számára, hogy elősegítsék az információs és kommunikációs innovációk terjedését a gazdasági növekedés és a társadalmi jólét növelése céljából. A számos networking esemény mellett interaktív fórummegbeszélések keretében nyílik lehetőség a technológiában, szabályozásban, üzleti modellekben, valamint szolgáltatásokban és applikációkban tapasztalható legújabb trendek megvitatására.
A konferencia kiemelt témái lesznek:
Innováció: Hogyan tudják támogatni a magán-és közszféra szereplői a kisvállalkozásokat az innovatív ötletek életre hívásában, az innováció felgyorsításában és ezáltal a gazdasági növekedés elősegítésében?
Partnerkapcsolatok: Hogyan alakíthatunk ki kölcsönösen előnyös együttműködéseket a kormány, valamint a köz/magánszféra között? Milyen lehetőségeink vannak a KKV-kal, startupokkal és innovációs központokkal történő kapcsolatépítésre?
Szabályozás: A szabályozó hatóságok az új ökoszisztéma fő mozgatórugói, hiszen ők felelősek a versenykörnyezet, az ágazatokon átívelő együttműködések, valamint az új üzleti modellek megfelelő és helyes működéséért. Ezzel kapcsolatosan az egyik legfontosabb kérdés, hogy melyek azok a megközelítések és szabályozási koncepciók, amelyek a leghatékonyabban működnek.
Feltörekvő piacok: Sehol máshol nem tudnak az információs és kommunikációs technológiai fejlesztések olyan lehetőségeket kínálni, mint a feltörekvő piacokon. Nemcsak az eddigi fejlettségi szintben történő előrelépésben rejlő potenciált hordozzák magukban, hanem a jogi keretrendszerből fakadó komplikációk elkerülésével és az új és meglévő játékosok számára is elérhető vonzó és izgalmas megoldások helyszínéül szolgálnak. De mik is az ezekben a piacokban rejlő főbb lehetőségek?
Az ITU Telecom World 2015-öt idén Budapesten rendezik meg október 12. és 15. között.
Kapcsolódó cikkek
- Solid 2015 harmadik nap – miért fontos, hogy a kormány átlátszó, digitális, naprakész legyen?
- Solid 2015 második nap – a mesterkurzusok után következik az "igazi" konferencia
- Hogyan lehet sikeres egy lány az IT szektorban?
- Öt év múlva a fejlett mobiltechnológia általánossá válik az egész világon
- Altegris Strategic Investment Conference – adatok, analízis, jövőkutatás és intellektuális gazdagság
- Z-generáció: az vagy, amit felteszel
- SM 2015: minden cég egyben szoftvercég is lesz
- Tévézés az okoseszközök korában
- Franchise trükkök első kézből
- SM 2015: épül a Berlin-Budapest startup tengely
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rekordszámú nevezéssel zárt ’Az Év Honlapja’ 2024 pályázat!
Az idén 23. alkalommal megrendezett ’Az Év Honlapja’ pályázat nevezési szakasza lezárult: december 15-ig rekordszámú, 329 pályamű érkezett. A szakmai zsűri hamarosan megkezdi a beérkezett pályázatok értékelését, hogy 30 kategóriában kiválassza 2024 legkiemelkedőbb digitális alkotásait. A közönségdíjért folytatott küzdelem azonban még javában zajlik – a pályázók 2025. január 15-ig mozgósíthatják közösségüket, hogy megszerezzék a publikum elismerését.
Átadták a 2024. évi Rátz Tanár Úr Életműdíjakat
Ebben az évben is nyolc kiemelkedő teljesítményű tanárt részesített elismerésben az Ericsson Magyarország, a Graphisoft és a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával létrehozott Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért kuratóriuma. A reáltárgyak legkiválóbb hazai tanárai december 10-én ünnepélyes keretek között vették át az egyenként 2,5 millió forintos pénzjutalommal járó Rátz Tanár Úr Életműdíjat. Az esemény helyszíne a Budapesti-Fasori Evangélikus Gimnázium volt: itt tanított Rátz László, akinek emlékére a díjat alapították.
Itt vannak a régió legdinamikusabban fejlődő vállalatai
A Deloitte Technology Fast 50 Central Europe program újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen idén ünnepli 25. évfordulóját. A rangsor a régió legdinamikusabban növekvő technológiai vállalatainak kiemelkedő teljesítményét ünnepli, valamint az innovációt és a pozitív társadalmi hatást ismeri el. A magyar vállalatok idén is kiemelkedően szerepeltek: a scoutlabs, a Parkl Digital Technologies és a Mito Digital is díjazásban részesült innovatív és fenntartható megoldásaikért.
Több mint 650 ezer nevezés érkezett a Huawei nemzetközi mobilfotós versenyére
Több mint 650 ezer nevezés közül választotta ki a zsűri a legjobb műveket a HUAWEI XMAGE Awards nemzetközi mobilfotós pályázatán. Az idei nyertes alkotások között olyan képek szerepelnek, amelyek a hétköznapi élet szépségét új, izgalmas perspektívából örökítik meg. A három fődíjas pályamű készítői fejenként 10 ezer dolláros pénzjutalomban részesültek. A versenyt idén nyolcadik alkalommal szervezték meg, hogy megmutassák, az egyszerű pillanatok is művészivé válhatnak a kreativitás és a megfelelő eszközök segítségével.
A 2024-es Év Projektmenedzsere egy fedél alá hozta a kultúrát és a diplomáciát
Sághi Attila lett az Év Projektmenedzsere, aki a hagyományokat a funkcionalitással ötvöző Magyarország Háza Brüsszelben projekttel nyerte el a hazai projektmenedzsment szakma egyik legrangosabb elismerését.