A felhasználók dönthetik el, mi érdekli őket a Facebookon
Eddig a felhasználók teljes mértékben alá voltak rendelve a Facebook algoritmusának. most azonban változott a helyzet: ők maguk dönthetik el, mi a fontos tartalom számukra.
A Facebook a magyar felhasználók számára is elérhetővé tette azt az opciót, amellyel – egy kis időt rászánva – beállítható egyedi hírfolyam. Eddig ugyanis a közösségi oldalnak által relevánsnak ítélt tartalmak jelentek meg aktivitástól függően, viszont mostantól testreszabható, mi kapjon helyet a hírfolyamon.
Amikor egy adott oldalt kedvelünk, reménykedünk benne, hogy találkozunk is a bejegyzésekkel, ám ez nem mindig van így. Ha a Facebook úgy ítéli, nincs meg az elköteleződés, nem is mutatja az adott site posztjait, és sokszor már feledésbe is merül, mit is kedveltünk valójában.
Azonban most már arra is van lehetőség, hogy a felhasználók a „like”, vagy a „tetszik” gombra navigálva maguk döntsék el, biztosan szeretnék-e látni az adott oldal posztjait, vagy ezt rábízzák a Facebookra vagy az algoritmusra.
A fentebb látható két opció közül lehet választani. Ez tehát azt jelenti, ha nem kedveli valaki folyton az oldal bejegyzéseit, de a „Megjelenítés elsőként” opció mellett döntött a felhasználó, akkor is látni fogja a különféle bejegyzéseket, naprakészen.
Jó hír, hogy nem csupán oldalak esetében lehet ezt megtenni, hanem személyeknél is működik. A hírfolyam beállításainál adható meg ez a lehetőség. Ki kell jelölni azokat az embereket, oldalakat, akik érdekesek lehetnek, és a jövőben az általuk közzétett tartalmak biztosan megjelennek majd.
Egy adott felhasználó legfeljebb 30 oldalt vagy személyt választhat ki, ám ezek sorendje nem befolyásolja a megjelenítést.
Kapcsolódó cikkek
- Dizájner tervezte újra a Facebook női és férfi alakját
- A gyerekmunka ellen is küzd az üzleti élet facebookja
- Új logót kap a Facebook
- Egyszerűen megvédhetjük Facebook fiókunkat
- Kérdésekkel bombázták a Facebook-vezért
- A Facebook új alkalmazása az energiahatékonyság szolgálatában
- Új algoritmussal újít a Facebook
- Korlátlanul facbookozhatnak a Telenor kártyás ügyfelei
- Újraértelmezi a személyre szabott reklámokat az IBM és a Facebook
- PGD tikosítással védhetjük Facebook-fiókunkat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.