Innováció az ICT ökoszisztémában
Napjaink dinamikus, globalizálódó és kompetitív ICT ökoszisztémájában az innovációk minél gyorsabb elfogadásának és terjesztésének képessége az országok fejlődésének, így társadalmi és gazdasági jólétének is egyik nélkülözhetetlen elemévé vált.
Az innováció-alapú ICT megoldások hosszú távú hatása (különösen a tudásalapú gazdaságokra) globális, regionális és nemzeti viszonylatban is megkérdőjelezhetetlen.
Technológiailag állandó finomításról és megújításról beszélhetünk, amely hatalmas sebességgel söpör végig az egész világon új termékeket, szolgáltatásokat és üzleti megoldásokat világra hozva ezáltal.
Az innováció legfőbb motorjait pedig azok a kreatív emberek jelentik, akiket egy megoldatlan probléma motivál valamilyen új folyamat vagy megoldás kigondolására vagy legalábbis hatékonyabb folyamatok kialakítására. Egy ember azonban sokszor nem elég egy világmegváltó ötlet elterjesztéséhez, így kiemelten fontosak azok az együttműködések és partnerkapcsolatok, amelyek az ICT szektorban tevékenykedő szereplők között formálódnak. Többek között ezen kapcsolatépítés számára teremt platformot az ITU Telecom World 2015, amelyet október 12-15. között rendeznek meg Budapesten.
Az ITU Telecom World 2015 elsősorban az ICT iparágban végbemenő változásokra, valamint azok gazdasági és társadalmi hatására fókuszál, amely által egy együttműködési keretrendszer kidolgozása válik lehetővé megfelelő partnerségek és szabályozás kialakításával. A fő cél, hogy ezen keresztül minél több emberhez minél gyorsabban eljutassák az innovációt és az abból fakadó előnyöket a digitális technológiák területén.
A konferencia két fő részét a Kiállítás és a Fórum alkotja. A Kiállításon nemzeti pavilonok és standok nyújtanak lehetőséget a KKV-knak és start-upoknak a termékeik, szolgáltatásaik és beruházási lehetőségeik bemutatására és nemzetközi kapcsolatépítésre egyaránt. A Fórum pedig az aktuális témák megtárgyalásának helyszíne, ahol a résztvevő szakértők, vezetők és döntéshozók megtárgyalhatják a piacon zajló folyamatokat, tendenciákat, üzleti modelleket és a rendelkezésre álló vagy épp formálódó, új szolgáltatásokat.
Az előadások és kerekasztal-megbeszélések mellett további networking események színesítik az eseményt, amelyek szintén hozzájárulnak az iparág sikerét biztosító köz-és a magánszféra összehangolásához.
Kapcsolódó cikkek
- Gyorsítsuk az innovációt az ITU Telecom World 2015 konferencián
- Európa legígéretesebb cleantech startupjai a ClimateLaunchpaden
- Internet Hungary: a digitalizáció 5 éven belül elsöpörheti a cégek 40 százalékát
- A radikális változás már úton van, de vajon ki ül a volánnál?
- Solid 2015 harmadik nap – miért fontos, hogy a kormány átlátszó, digitális, naprakész legyen?
- Mi a párhuzam Slash és a SLES között?
- Solid 2015 második nap – a mesterkurzusok után következik az "igazi" konferencia
- Premiere Szépségipari Konferencia: a megújuló ipar szolgálatában [2. rész]
- Premiere Szépségipari Konferencia: a megújuló ipar szolgálatában [1. rész]
- Altegris Strategic Investment Conference – adatok, analízis, jövőkutatás és intellektuális gazdagság
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rekordszámú nevezéssel zárt ’Az Év Honlapja’ 2024 pályázat!
Az idén 23. alkalommal megrendezett ’Az Év Honlapja’ pályázat nevezési szakasza lezárult: december 15-ig rekordszámú, 329 pályamű érkezett. A szakmai zsűri hamarosan megkezdi a beérkezett pályázatok értékelését, hogy 30 kategóriában kiválassza 2024 legkiemelkedőbb digitális alkotásait. A közönségdíjért folytatott küzdelem azonban még javában zajlik – a pályázók 2025. január 15-ig mozgósíthatják közösségüket, hogy megszerezzék a publikum elismerését.
Átadták a 2024. évi Rátz Tanár Úr Életműdíjakat
Ebben az évben is nyolc kiemelkedő teljesítményű tanárt részesített elismerésben az Ericsson Magyarország, a Graphisoft és a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával létrehozott Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért kuratóriuma. A reáltárgyak legkiválóbb hazai tanárai december 10-én ünnepélyes keretek között vették át az egyenként 2,5 millió forintos pénzjutalommal járó Rátz Tanár Úr Életműdíjat. Az esemény helyszíne a Budapesti-Fasori Evangélikus Gimnázium volt: itt tanított Rátz László, akinek emlékére a díjat alapították.
Itt vannak a régió legdinamikusabban fejlődő vállalatai
A Deloitte Technology Fast 50 Central Europe program újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen idén ünnepli 25. évfordulóját. A rangsor a régió legdinamikusabban növekvő technológiai vállalatainak kiemelkedő teljesítményét ünnepli, valamint az innovációt és a pozitív társadalmi hatást ismeri el. A magyar vállalatok idén is kiemelkedően szerepeltek: a scoutlabs, a Parkl Digital Technologies és a Mito Digital is díjazásban részesült innovatív és fenntartható megoldásaikért.
Több mint 650 ezer nevezés érkezett a Huawei nemzetközi mobilfotós versenyére
Több mint 650 ezer nevezés közül választotta ki a zsűri a legjobb műveket a HUAWEI XMAGE Awards nemzetközi mobilfotós pályázatán. Az idei nyertes alkotások között olyan képek szerepelnek, amelyek a hétköznapi élet szépségét új, izgalmas perspektívából örökítik meg. A három fődíjas pályamű készítői fejenként 10 ezer dolláros pénzjutalomban részesültek. A versenyt idén nyolcadik alkalommal szervezték meg, hogy megmutassák, az egyszerű pillanatok is művészivé válhatnak a kreativitás és a megfelelő eszközök segítségével.
A 2024-es Év Projektmenedzsere egy fedél alá hozta a kultúrát és a diplomáciát
Sághi Attila lett az Év Projektmenedzsere, aki a hagyományokat a funkcionalitással ötvöző Magyarország Háza Brüsszelben projekttel nyerte el a hazai projektmenedzsment szakma egyik legrangosabb elismerését.