Virtuális rubellel, azaz BitRubellel állnak elő az oroszok
Tervei szerint a jövő év elején jelenik meg saját virtuális devizájával a BitRubellel a fizetési tranzakciók bonyolításával foglalkozó orosz Qiwi vállalat - számolt be a cointelegraph.com hírportál.
A Bitcoin virtuális devizához hasonlóan decentralizált elven működő, de kifejezetten az orosz piacra szánt fizetőeszköz létrehozásához szükséges infrastruktúra és a digitális blokklánc technológia kifejlesztésébe a Qiwi már "több száz millió rubelt" invesztált.
Szergej Szolonyin a Qiwi vezérigazgatója elmondta, hogy a napokban találkozik az orosz jegybank elnökével a BitRubel kezdeményezés megvitatására. Az orosz jegybank sajtószolgálata közölte, hogy Elvira Nabiullina jegybankelnök szerint a digitális virtuális devizákat kétes ügyletek lebonyolítására is fel lehet használni, ezért alaposan meg kell vizsgálni a lehetőségeket, és amennyiben szükséges a jegybanknak a terület szabályozásában is részt kell vennie.
A BitRubel - ha létrejön - a szigorú oroszországi pénzügyi előírások miatt a Bitcoinnal és más kriptodevizákkal ellentétben nem biztosíthat majd teljes névtelenséget felhasználóinak. "Dolgozunk a virtuális devizát használók azonosítására szolgáló rendszer kifejlesztésén" - mondta Szergej Szolonyin.
A virtuális rubel bevezetése mellett a Qiwi a digiális blokklánc technológiára épülő tulajdonosi és értékpapír nyilvántartó rendszer kifejlesztését is tervbe vette.
Kapcsolódó cikkek
- Oroszország betiltaná a Wikipédiát
- Washingtonban Moszkvát sejtik a vezérkar számítógép-hálózata elleni hackertámadás mögött
- Bitcoin lopással vádolják az MtGox vezérigazgatóját
- A Winklevoss testvérek bitcoinváltó céget hoznak létre
- Online zsarolók: Bitcoint vagy adatot!
- A szelfizés veszélyeire figyelmeztet az orosz belügy
- MNB: ellenőrizetlenek és kockázatosak a virtuális fizetőeszközök
- Embargós információkat akartak megszerezni orosz hackerek
- Orosz hackerek az amerikai külügy gépeiről hatoltak be a Fehér Ház számítógép-hálózatába
- Az oroszok kémkednek a legtöbbet
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.