4 digitális trend 2016-ban
A Future Hunters jövőkutató ügynökség szerint a digitális világ határai átíródnak. 2016 a digitális innováció felgyorsulásáról szól a robotikától a mesterséges intelligencián át a virtuális valóságig.
Közhely, hogy csak a változás állandó, de most minden eddiginél gyorsabb ütemben zajlik. A GE legfrissebb cikke prognózist állít a 2016-os esztendőre, melyben kiemeli, hogy az ugrásszerűen gyorsuló technológiai innováció világában egyre rövidebb idő alatt mennek végbe a nagy horderejű események. E felgyorsult világ és a digitális átalakulás hatásai minden területen érezhetők lesznek.
1. Alkotó+munka: egy új kreatív osztály kialakulása
Egyre több az olyan robot, amelynek ügyessége és gyorsasága már-már az emberével vetekszik. Az evolúciós technológia jelenlegi új hulláma azonban nem csak a manuális, hanem a kognitív feladatok automatizálását is magával hozhatja. A következő évtizedben a munkák akár 44 százalékát automatizálhatják, ám miközben az okosgépek felszabadítanak bennünket az unalmas feladatok végzése alól, azt is lehetővé teszik, hogy több időt fordítsunk a kreativitásra.
2. A mesterséges idegháló: a mesterséges intelligencia következő határa?
Az egyik legnagyobb filozófiai vita akörül folyik, hogy a mesterséges intelligencia képes lesz-e valaha is elérni az emberi intelligencia szintjét. Az „okos” és az „intelligens” között alapvető különbségek vannak. A mesterséges ideghálózatok olyan ugrásszerű fejlődést jelentenek a mesterséges intelligencia területén, amely a keresőmotoroktól kezdve a mobil eszközökön, a dolgok internetén, az épített és digitális infrastruktúrán, a drónokon és a robotokon át az űrkutatásig szinte mindent megváltoztathat.
3. Szabad tudat földrajzi kötöttség nélkül: a virtuális valóság által fémjelzett jövő
A virtuális valóság még mindig réspiacnak számít, de mostanra talán jelentős fordulópont küszöbéhez értünk. A nem is olyan távoli jövőben a számítógépek már folyékonyan tudnak majd kommunikálni közvetlenül az emberi aggyal, végső soron pedig támogatni tudják majd a számítógép és az agy közötti kommunikációt a virtuális valóságban.
4. Minden vállalat technológiára és szellemi tulajdonra épül majd
Ez a száguldó világ több, régóta működő vállalatot kényszerít majd, hogy felülvizsgálja és megújítsa tevékenységét és működési módszereit annak érdekében, hogy fenntartható módon és versenyképesen működhessen tovább.
Az innováció és az átalakulás elképesztő méreteket ölt. A felgyorsult változás jelentős hatásai minden iparágban és tudományágban érezhetőek lesznek. Ebben a helyzetben azok lesznek a győztesek, akik képesek gondolkodásukat folyamatosan frissíteni, és a gyors változások korában is relevánsak tudnak maradni. Ezt felismerve például a GE Digital üzletága digitális iparvállalati elképzelések jegyében olyan jelentős Predix platformokat és szoftveres megoldásokat fejleszt, amely gondoskodik ügyfelei sikerességéről.
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.