A Fujitsu IoT-t támogató technológiái
A Fujitsu a digitális szempontból kiegyensúlyozott nagyvállalatok üzleti növekedését ösztönző IoT-technológiákat mutat be a Mobile World Congress 2016 kiállításon. Az „Emberközpontú innováció a gyakorlatban” szlogen jegyében szemlélteti, milyen fontos szerepet játszanak a dolgok internetjét (Internet of Things, IoT) támogató megoldások az üzleti folyamatok átalakításában számos iparágban.
A Fujitsu definíciója szerint a digitális átalakulás célja a digitális szakadék áthidalása az új front-end élmény és az alapműködéshez tartozó (back-end) folyamatok és adatok tökéletes integrálásával. A vállalat szerint a digitális átalakulás fontos szerepet játszik minden szervezet üzleti növekedésében, ám megvalósításához teljeskörűen digitalizálni kell a működést. Ebben központi jelentőséggel bír a mobilitás – a munkahely-megoldásoktól kezdve a hordható technológiákon és érzékelőkön át a számítási felhőig, minden területen. A technológiának kell ott lennie, ahol az emberek vannak, és nem fordítva, hiszen csak így képes természetesen és zavarmentesen támogatni és felkészíteni őket az önálló munkavégzésre.
„Az európai üzleti vezetők egyetértenek abban, hogy a digitális átalakulás kritikus jövőbeni sikerük szempontjából, ugyanakkor a többség ‘hazárdjátéknak’ tartja az egész digitalizálási folyamatot” – magyarázza Dr. Alex Bazin, a Fujitsu Technology Solutions alelnöke és IoT digitális üzleti platformjának vezetője. „Emberközpontú innovációs szemléletünknek, valamint termékekből, megoldásokból és szolgáltatásokból álló átfogó portfóliónknak köszönhetően élen járunk a digitális fejlesztésekben, és segíteni tudunk a nagyvállalatoknak leküzdeni a digitális siker útjában álló akadályokat. A Mobile World Congressen bemutatjuk, hogyan támogatja ez a célt az IoT.”
A Fujitsu az idei Mobile World Congressen
Az 5-ös csarnok A40-es standján a Fujitsu az alábbi intelligens IoT-technológiákat mutatja be:
- Intelligens közművek és terepi szolgáltatások: hipercsatlakoztatott furgon és kiterjesztett valóság a helyszínre kiszálló mérnökök eredményesebb munkavégzéséhez
- Gépkocsigyártás és intelligens közlekedés: A közlekedési és logisztikai ágazat számára nagy kihívást jelent, miként lehet érzékelőalapú adatok segítségével fokozni a vezető biztonságát és javítani a flotta kezelését. A Fujitsu digitális megoldása a vezető, a flottamenedzser, a jármű, a szállítók és a gyártók számára egyaránt praktikus megoldást kínál.
- Hordható nagyvállalati IoT-megoldások: Eszközök és érzékelők, például helyazonosító jelvények (location badge) és címkék, kritikus adatokat érzékelő pánt (vital sensing band) és távmonitorozó állomás. Az érzékelő pánt például a dolgozó munkakörnyezetének paramétereit követve megakadályozza a baleseteket/leeséseket és növeli a munkabiztonságot.
- Intelligens gyártás: átlátható ellátási lánc, hatékony gyári működés és továbbfejlesztett munkabiztonság
- Intelligens egészségügy: A Fujitsu Healthcare Cloud / RFID megoldások kórházaknak (pl. digitalizált ágynemű és egyenruha kórházi felhasználásra). A Fujitsu Healthcare Cloud platformja támogatja a betegkommunikációt, a tranzakciós szolgáltatásokat, az öngondozást, a távgyógyászatot és a közösségi egészségügyi szolgáltatásokat
- Intelligens városok: Sokféle IoT-vonatkozású téma – pl. mobilitás, big data, emberközpontú innováció
- Intelligens mezőgazdaság: Valós idejű tejipari esettanulmány – Connected Cow
- Intelligens pénzügyi szolgáltatások: A mobil ATM-felhasználó lehetőségeinek kiszélesítése – Fujitsu ATM Series 100 – PalmSecure és NFC technológia a biztonságos tranzakciókért
- Mobil eszközök:
Emberközpontú munkavégzés:
– ESPRIMO mini PC beágyazott PalmSecure technológiával
– Korlátlan használat és produktivitás a FUJITSU STYLISTIC R726 táblagéppel
– Könnyen kezelhető együttműködési megoldás Intel Unite technológiával és ESPRIMO Q956 mini PC-vel, amely intelligens, hálózatra kapcsolódó találkozóhellyé teszi a tárgyalót - A Fujitsu Laboratories demói:
– Kreatív digitális terek a Virtual Window megoldással
– Levegőbe írás (Air Hand-Writing) és „gyűrűszerű” eszközök (Ring Type Devices) a kézhasználatot nem igénylő működéshez
Kapcsolódó cikkek
- Okos tojás
- Mobil Weekend: az IoT-től a BlackBurry-ig
- IoT: a szerszámok is okosodnak
- Innováció az ICT ökoszisztémában
- Okos frizsider köré szerveződnek a séfek
- A Fujitsu segít a vállalkozásoknak kézben tartani a növekvő adattömeget
- A ThingBlox nevű magyar IoT megoldás bemutatkozása Berlinben
- LTE modemgyárat vett a Sony
- Digitális átalakulás kérdőjelekkel
- Az LG első Super Bowl reklámfilmjének fókuszában az OLED technológia áll
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.