SMART 2016: nemzetközi innovációs expót rendeznek Magyarországon
Minden eddiginél erősebb nemzetközi felhozatallal rendezik meg idén hazánk legjelentősebb mobiltechnológiai és startup fókuszú konferenciáját, a SMART 2016-ot május 23-án. A rendezvény ad otthont a Telekom Innovation Exponak, melynek keretében nemzetközi telekommunikációs szakemberek, startupok és befektetők látogatnak Budapestre.
Az infokommunikáció legfrissebb trendjeit járja körbe közel 100 hazai és nemzetközi előadó segítségével a SMART 2016 konferencia. Az esemény továbbá helyet ad a Telekom nemzetközi startup versenyéhez kapcsolódó expónak is.
A mobiltól az okosvárosig
A SMART 2016 a mobil- és az okostechnológia legjelentősebb területeinek aktualitásait mutatja be. Így többek között szó lesz alkalmazásfejlesztésről, okosotthon, okosváros és intelligens mezőgazdasági megoldásokról, a legújabb viselhető technológiákról, startupokról, illetve hazai egyetemi projektekről is.
A legjobb európai startupok a Telekom expóján
A konferencia résztvevői a nemzetközi vérkeringésbe is bekapcsolódhatnak köszönhetően annak, hogy a Telekom Innovation Contest régiós startup verseny záróeseményét is a SMART 2016 keretében rendezik meg.
Az innovációs expó keretében a versenyben résztvevő tíz legjobb nemzetközi startup is bemutatkozik, de jelen lesznek a Deutsche Telekom befektetői részlegének képviselői, nemzetközi inkubátorok, illetve további startup szakemberek is.
Kapcsolódó cikkek
- Konferencia a NOSQL eszközök hazai alkalmazásairól
- Innováció az ICT ökoszisztémában
- A startupok lehetnek a magyar gazdaság motorja
- Egyre jobbak az európai startupok
- Az ügyfélkapcsolat mint az üzlet motorja
- Internet Hungary: a közösségi média az Iszlám Állam titkos fegyvere?
- Európa legígéretesebb cleantech startupjai a ClimateLaunchpaden
- Internet Hungary: a digitalizáció 5 éven belül elsöpörheti a cégek 40 százalékát
- A radikális változás már úton van, de vajon ki ül a volánnál?
- Solid 2015 harmadik nap – miért fontos, hogy a kormány átlátszó, digitális, naprakész legyen?
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.