Digitális eszközökkel segítik az autizmussal élők integrációját
Kommunikációs nehézségekkel küzdő autizmussal élőknek szeretne segíteni a vezető infokommunikációs vállalat: civil stratégiai partnerségi megállapodást kötött a Magyar Telekom és az Autistic Art művészeti programot működtető Mosoly Otthon Alapítvány. A bejelentésre szerdán délelőtt került sor Budapesten.
Minden századik magyar autista, számos esetben azonban nem azonosítják ezt a fejlődési zavart. Körülbelül 60 000 diagnosztizált gyermek és felnőtt él autizmussal ma Magyarországon, ellátásuk pedig nem kielégítően megoldott. Az autizmus az agyi működés alapvető fejlődési területeket érintő zavara, amely egész életen át fennmarad, és jelentős nehézségeket okoz a kommunikáció, a szociális viselkedés, a rugalmas gondolkodás és a képzelet terén.
Jaksity György, az Autistic Art - Mosoly Otthon Alapítvány alapítója azokra a 16 évesnél idősebb autista fiatalokra igyekszik felhívni a társadalom figyelmét, akik kinőttek már az oktatási rendszerből, de önálló életvitelre nem, vagy csak korlátozottan képesek. „Számukra ezáltal tovább csökkennek az intézményesített megoldások a tanulásra, terápiás fejlődésre, illetve a társadalmi integrációra” – hangsúlyozta az alapító.
Az Autistic Art - Mosoly Otthon Alapítvány e korcsoport számára létrehozott nappali intézményeket, bentlakásos otthonok működését támogatja. Ennek érdekében kapcsolatot építenek az állami, önkormányzati intézményekkel, civil szervezetekkel, oktató-fejlesztő központokkal, érdekérvényesítő szereplőkkel is.
A Magyar Telekom Magyarország vezető infokommunikációs szolgáltatójaként az Autistic Art – Mosoly Otthon Alapítvánnyal megvalósított együttműködés során az autizmus témájának felkarolásával, az autizmussal élő emberek társadalmi elfogadását kívánja előmozdítani, és őket szeretné támogatni, mert számukra a kommunikáció különösen komoly akadályt jelent a mindennapokban.
„A Magyar Telekom vezető infokommunikációs vállalataként élen jár és szeretne példát mutatni a társadalom hátrányos helyzetben lévő csoportjainak támogatásában és társadalmi elfogadtatásában. A Telekomnál fellelhető tudásra és technológiai lehetőségekre építve szeretnénk tenni azokért, akik számára a kommunikáció jelent akadályt a hétköznapok során. Ezért kötünk Civil Stratégiai Partnerséget az Autistic Art - Mosoly Otthon Alapítvánnyal” – mondta el az eseményen Somorjai Éva, a Magyar Telekom Humán erőforrás vezérigazgató-helyettese.
A több éven át tartó partnerség során a vállalat legfontosabb adománygyűjtő akcióinak kedvezményezettje az Autistic Art - Mosoly Otthon Alapítvány lesz: az április 16-17-i Telekom Vivicittán a vállalat munkatársai valamint a Fenntarthatósági Média Klub tagjai az alapítványért futnak majd. A Telekom az autizmussal élők számára létrehozott lakóotthonokat, ezáltal az autisták mindennapjait technológiai megoldásokkal, infokommunikációs eszközökkel és szolgáltatásokkal támogatja, az önkéntesei pedig az otthonok felújításában nyújtanak segítséget. Emellett kommunikációs felületein, a vállalat fesztivál- és sportszponzorációjában, valamint a Telekom által szervezett eseményeken, például a Fenntarthatósági Napon, továbbá egyéb formákban is megjelenési lehetőséget biztosít. Mindezen túl a közeljövőben hello holnap! applikációt és új flotta díjcsomagot alakít ki a rászorultak részére, átfogó kutatást végez az autizmussal kapcsolatban, és ősszel a Telekom székház ad otthon az alapítvány éves jótékonysági aukciójának. Az aukciók keretében a lakóotthonokban élő fiatalok és kortárs művészek alkotásaira licitálhatnak a résztvevők: a tavalyi eseményen rekordösszegű, 21 millió forintos támogatás gyűlt össze. Az önkéntesség világnapjához kapcsolódó Telekom Adni jó! Sütiakció és a karácsonyi jótékony képeslapküldés is az alapítványt támogatja majd.
A Telekom az üzleteiben is meg kívánja jeleníteni az Autistic Art - Mosoly Otthon Alapítvánnyal létrejövő stratégia partnerségét: a tervek szerint az értékesítő kollégák autista fiatalok alkotásait ábrázoló sálakat, kiegészítőket viselnek majd. Erre a koncepcióra épül ugyanis az Alapítvány Autistic Art dizájnmárkája, ahol az autista fiatalok válogatott alkotásainak felhasználásával, dizájnerek bevonásával születnek magas minőségű termékek. A márka célja a forrásteremtés és az, hogy megmutassa: autista fiatalok közreműködésével is készülhetnek minőségi tárgyak, ők is hasznos tagjai lehetnek a társadalomnak.
A Telekom az együttműködés bejelentése kapcsán a Telekom TV Videotékájában külön mappába gyűjtötte az autizmussal foglalkozó alkotásokat. (Rém hangosan és irtó közel; Hósüti; A kód neve: Merkúr). A filmek a Videotékában és TVGO szolgáltatáson is elérhetőek, vagyis nemcsak a Telekom ügyfelek és OTT ügyfelek láthatják azokat. A díjakból befolyt összeget a vállalat az Autistic Art – Mosoly Otthon alapítványnak juttatja.
Kapcsolódó cikkek
- iPhone SE előrendelés a Telekomnál
- Szolnokra is megérkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- Cukorbeteg kisgyerekként viselkedő robotot fejlesztenek Nagy-Britanniában
- 11 táblagép átadásával Rezibe érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- A világon a kilencedik, Európában a harmadik leggyorsabb a Telekom 4G hálózata
- Hencidára érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- ABB adomány az Óbudai Egyetemnek
- GE felhőtechnológia segít az olimpikonoknak a sérülések elkerülésében
- Az Oriana segít a gének feltérképezésében
- A Magyar Telekom 2015. negyedik negyedéves eredményei
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.