Nagyon hiányoznak a lányok az informatikából
Miért lennének eredendően jobbak természettudományos területen a férfiak, mint a nők? Egyre több kutatás cáfolja ezt a feltételezést, sok nőt azonban még mindig ez tart vissza a matematika, fizikai iránti szenvedélyének kibontakoztatásától. Pedig tény, hogy a nők geometrikus térlátása például sokkal jobb, mint a férfiaké!
Ezeket a sztereotípiákat döntögeti az idén immár ötödik alkalommal megrendezett Lányok Napja, a középiskolás lányoknak szóló műszaki és informatikai interaktív nyílt nap. Ezen a napon minden a lányokról szól! Azokról a lányokról, akik nyitottak és érdeklődők a természettudományok, főként a matematika és a fizika iránt, akik szeretnek megismerni új dolgokat, akik nem a csodára várnak, hanem bátran felfedezik a világot!
Az Ericsson, Magyarország legnagyobb telekommunikációs és informatikai kutatással, szoftver- és hardverfejlesztéssel foglalkozó vállalata idén is részt vesz a Lányok Napja rendezvénysorozaton, és a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karával közös programot is hirdet, amelyre az alábbi linken lehet jelentkezni: http://eth.org.hu/lanyoknapja_bmevik_ericsson/
Az Ericsson és a BME VIK azokat a 14-19 éves lányokat várja 2016. április 28-án, akik érdeklődnek az informatika és a mérnöki pálya iránt, vagy csak éppen a Lányok Napja kelti föl az érdeklődésüket, mert szeretik a kihívásokat. A közös program során a lányok megtudhatják, hogy mi mindent sajátíthatnak el az egyetemen, és mindezt hogyan hasznosíthatják majd a felnőtt életük, karrierjük során.
Az Ericsson Magyarországnál első kézből hallhatják, milyen a mérnökpálya női szemmel, megnézhetik, hol és milyen körülmények között dolgozik ma egy fejlesztő és látogatást tesznek a világhírű ericssonos kutatólaboratóriumokban is, ahol közel 400 négyzetméteren dolgoznak a kutatók a jövő megoldásain.
A csapatmunka, a kommunikáció, a közös tanulás, és a folyamatos fejlődés ma már alapkövetelmény a programozók mindennapjaiban. Ezt hivatott szimulálni a Pizza Kanban névre hallgató játék, melynek keretein belül megismerkedhetnek a látogatók azzal, hogy hogyan lehet minimális (vagy éppen nulla) veszteséggel előállítani a megrendelőik számára értékes terméket – ez esetben pizzát. A játék az ericssonos csapatok által szívesen alkalmazott Kanban módszertanra épül, melynek szabályait játékosan tanulhatják meg a résztvevők, miközben csapatként működnek együtt.
Megtapasztalhatják, hogy az informatika bizonyos szakterületei is érzékenységet, kreativitást, empátiát is igényelnek – tehát a hagyományosan „lányos” tulajdonságaikat is kamatoztatni tudják.
Az Ericsson célja, hogy 2020-ra munkatársaik 30% nő legyen. A vállalat egyik erőssége abban rejlik, hogy sokszínű csapatokat hoznak létre, amelyek különböző korú, nemű, kultúrájú emberekből állnak össze. Ez a színesség és különbözőség egészen más álláspontokat és ötleteket generál, amely kiemelt jelentőségű az innovációban. A Lányok Napja pedig egy kiváló lehetőség arra, hogy már fiatal kortól arra ösztönözzék a lányokat, hogy bátran válasszák a mérnöki pályát
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- Szolnokra is megérkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- Az ericsson kiscellás szolgáltatásával már „Házhozszállítás” is van a Legia Varsó stadionjában
- Lengyelországban is együttműködik az Ericsson és a UPC
- Smart Squash – egy „játékos” fejlesztés lett az Ericsson Budapesti innovációs garázsának első projektje
- Az Oracle bemutatja a cloud szolgáltatások bevezetését jelentősen egyszerűbbé tévő szolgáltatás-készletét
- ABB adomány az Óbudai Egyetemnek
- Egyedülálló, netes kísérletezést indított el a Laborkaland Online!
- Több mint 6 ezer diák a Vodafone Digitális Iskolában
- Legyél Te is Informatikus! - Informatikai Oktatási Konferencia 2016
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!