Több mint 4000 diákhoz jutnak el a Magyar Telekom programjai a Digitális Témahéten
A Magyar Telekom Csoport két programjával is csatlakozott a Digitális Témahéthez: a Legyél Te is Informatikus! és az Okosdigitális keretében együttesen közel 100 előadás valósul meg országszerte több mint 60 iskolában.
Idén első alkalommal 2016. április 4-8. között zajlik a Digitális Témahét, az esemény szervezője az Emberi Erőforrások Minisztériuma, koordinálója pedig az IVSZ. A témahét célja a digitális pedagógia és szemlélet terjesztése és alkalmazásának mélyítése, a digitális készségfejlesztés és a diákok informatikai pályaorientációja. A kezdeményezéshez csatlakozó iskoláknak lehetőségük nyílik az általuk választott témákat digitális eszközökkel és módszerekkel feldolgozni. A résztvevő pedagógusok szakmai tapasztalatokkal, a tanulók élményekkel és pályaorientációval, az intézmények pedig értékes eszközökkel gazdagodhatnak.
A digitalizálódó világ új lehetőségeket és új kihívásokat jelent mindenki számára. A Magyar Telekom hisz abban, hogy szolgáltatásai hozzájárulnak ahhoz, hogy az ügyfelek teljesebb és sikeresebb életet élhessenek. Vezető infokommunikációs cégként digitális felelőssége abban rejlik, hogy a társadalom mind szélesebb rétege számára tegye elérhetővé az innovatív szolgáltatásokat, edukációs kezdeményezéseivel pedig hozzájáruljon Magyarország digitális érettségének, írástudásának fejlesztéséhez.
Fókuszban a pályaorientáció
A Digitális Témahéten 40 iskolába több mint 2500 diákhoz jut el a Magyar Telekom Csoport pályaorientációs programja, a Legyél Te is Informatikus!, amelynek keretében a vállalatnál dolgozó IT szakemberek önkéntes alapon mutatják be informatikus, mérnöki szakma előnyeit, a benne lévő karrierlehetőségeket a diákok számára. Megcáfolva a sztereotípiákat azt mutatják be, bárkinek lehet köztük helye, a közhiedelemmel ellentétben kreatív gondolkodásúaknak és lányoknak is. A program célja azonban nemcsak az inspiráció adás, hanem olyan iránymutatás is, amely segíti a fiatalokat abban, hogyan kezdhetnek neki a pályának. A Legyél Te is Informatikus! szerves része a programhoz készült weboldal is és social media csatornák, ahol az érdeklődők érdekességeket olvashatnak, hasznos tippeket kaphatnak a szakmáról, a kapcsolódó versenyekről és gyakornoki lehetőségekről.
Tudatos nethasználat
A vállalat másik, szintén önkéntes előadókkal támogatott programja a Telekom Okosdigitális is helyet kap a Témahéten. A 2013-as indulás óta az előadásokon tudatos és biztonságos nethasználatra tanítják az általános- és középiskolás gyerekeket. A diákoktól és pedagógusoktól kapott visszajelzések alapján a tananyag idén formájában és tartalmában is megújult: a Preziben készült interaktív előadás még inkább a fiatalokat foglalkoztató kérdéseket helyezi előtérbe. A program sikerességéhez hozzájárul, hogy a gyerekek olyan szakértőkkel beszélgethetnek az őket foglalkoztató kérdésekről, akik munkájukból adódóan naprakész, gyakorlati tudással rendelkeznek ezen a területen. Az Okosdigitális előadások egy hét alatt több mint 1600 gyerekhez jutnak el, országszerte 22 iskolában.
A Magyar Telekom Csoport kínálta programok nagy népszerűségnek örvendenek a Témahéten, április 8-át követően még további 53 iskolába mennek el április folyamán a vállalat önkéntesei, annak érdekében, hogy teljesítsék a beérkezett igényeket.
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- iPhone SE előrendelés a Telekomnál
- Szolnokra is megérkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- 11 táblagép átadásával Rezibe érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- Minden eddiginél nagyobb szükség lesz informatikusokra a jövőben
- Nagyon hiányoznak a lányok az informatikából
- A Telekom díjmentes Wi-Fi szolgáltatást indít, közel 20 millió Fon ponton.
- Digitális eszközökkel segítik az autizmussal élők integrációját
- ABB adomány az Óbudai Egyetemnek
- Egyedülálló, netes kísérletezést indított el a Laborkaland Online!
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!