A Samsung 1,2 milliárd dollárral teszi emberközpontúvá az IoT-t
A világ legnagyobb fogyasztóelektronikai-termék gyártója bejelentette, hogy az iparággal és a kormánnyal együttműködve fejleszti az IoT-t, így javítva az életminőséget.
A Samsung Electronics alelnöke és vezérigazgatója, Dr. Oh-Hyun Kwon bemutatta a Samsung „emberközpontú IoT”-ről alkotott elképzelését, valamint ismertette a vállalat stratégiáját, amelynek keretében az elkövetkező 4 év alatt 1,2 milliárd dollárt szánnak az Internet of Things (IoT) kutatására és fejlesztésére, valamint ahhoz kapcsolódó beruházásokra az Egyesült Államokban. A projektet a Samsung Stratégiai és Innovációs Központja, a Samsung Globális Innovációs Központja és a Samsung Amerikai Kutatási Részlege vezeti. Utóbbi szervezet nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a Samsung országszerte több mint 15 000 alkalmazottat foglalkoztat az Egyesült Államokban.
Kwon alelnök a Samsung egy washingtoni fórumán nyilatkozott. Az Internet of Things: A jövő átalakítása elnevezésű esemény a technológiai ipar vezetőit hozta össze a döntéshozókkal és befolyással bírókkal, hogy megvitassák a számtalan lehetőséget, amelyen keresztül az IoT előnyös lehet a társadalom számára, és a fejlesztésével járó kihívások kezelését.
Kwon alelnök arra kérte a partnereket, hogy „kezdjenek el másképp beszélni és gondolkodni az IoT-ről”: emberközpontúan, a technológia életet megváltoztató lehetőségeit támogatva, és együttműködve, hogy ezekben az előnyökben az egész társadalom részesülhessen.
„Izgatott vagyok, hogy bemutathatom, miként válik az IoT stratégiánk középpontjává, és nagy örömmel jelentem be, hogy a Samsung a következő 4 évben 1,2 milliárd dollár elköltését tervezi Egyesült Államok-központú IoT-beruházásokra és kutatás–fejlesztésre” – mondta Kwon alelnök.
„A Samsung legnagyobb értéke, hogy minden tevékenységének a középpontjában az emberek állnak” – hangoztatta Kwon. – „Ha az IoT-ben rejlő lehetőségeket teljes mértékig ki szeretnénk használni, ugyanezt az elvet kell alkalmaznunk. Manapság az IoT képes megváltoztatni az egyén életét: elősegíti, hogy az emberek saját otthonukban tudjanak megöregedni. Holnapra az IoT használata ezt a függetlenséget amerikaiak millióinak tudja megadni. Az embereknek már nem kell feltétlenül kórházba vagy az idősek otthonába vonulniuk. Mivel a népesség átlagéletkora egyre inkább kitolódik, ezeket az előnyöket és költség-megtakarításokat nem szabad figyelmen kívül hagyni.”
Kwon alelnök beszédében az ipar és a döntéshozók számára az „emberközpontú” megközelítésen túl további két elv követését javasolta: a nyitottságot és az együttműködést.
„Ha azt szeretnénk, hogy az innovátorok mindenhol használják az IoT-t, akkor minden lehetséges eszközt elérhetővé kell tennünk a számukra. Ez olyan technológiákat jelent, amelyek egymáshoz kapcsolódnak, hiszen a technológiák között húzódó határok hátráltatják az innovációt és a fejlődést” – mondta az alelnök.
Arra is figyelmeztetett, hogy az ágazatspecifikus szabályozások eleve töredékessé teszik az IoT fejlesztését, akadályozva az eszközök és a platformok egymáshoz kapcsolódását.
Mivel az IoT-ökoszisztéma természeténél fogva összeköthető és összefonódó, az együttműködés létfontosságú a nyitottság és az összekapcsolódás ilyen szintjének elősegítéséhez. Ebben a szellemben Kwon alelnök a résztvevőket az ágazatok közötti párbeszéd és partnerség folytatására biztatta, és bejelentette, hogy a Samsung társalapítója a nemrég elindított National IoT Strategy Dialogue (Nemzeti stratégiai IoT-párbeszéd) kezdeményezésnek.
A Dialogue, amelynek házigazdája az Information Technology Industry Council (ITI), létre fog hozni egy Nemzeti IoT-stratégiát, amellyel tájékoztatja a döntéshozókat, hogy a technológia milyen előnyöket hozhat az egyének, a közösségek, az újítók és az Amerikai Egyesült Államok gazdasága számára.
Kwon alelnök megerősítette, hogy ez a bejelentés „nem az első lépésekről szól – mivel az IoT már most is körülvesz bennünket. Itt az ideje, hogy felismerjük az IoT társadalmat átalakító potenciálját, és megtanuljuk, hogy hogyan tehetjük emberi és szociális előnyeit széles körben elérhetővé.”
Az esemény a Vision for Tomorrow része, mely a Samsung közelmúltban elindított közügyi platformja és az ágazatközi együttműködést, valamint a politikai párbeszédet segíti elő az Egyesült Államokban és szerte a világon.
Kapcsolódó cikkek
- A világ első virtuális olimpiai közvetítése a Samsunggal
- The Chant: felemelő film az olimpiai álomról és az akadályok leküzdéséről
- Változó futball - Európa-szerte növekvő vizuális igények
- A Samsung felvásárolta a Joyentet, a vezető nyilvános és magán felhőalapú megoldások szolgáltatóját
- A Samsung új játékélményt kínált
- Ebben jobbak vagyunk az európai átlagnál: a magyarok rákattannak az új kütyükre
- Már a Samsung SMART kijelzőin is a Tizen operációs rendszer fut
- Nokia Nyílt Innovációs Kihívás 2016
- Budapesten derült fény a nyomtatóipar következő nagy dobására
- Ericsson Consumerlab: A viselhető eszközök piacán a személyes biztonság, a wellness és az egészségügyi alkalmazások hódítanak
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!