ABB vészvilágítási rendszer került a világ legfenntarthatóbb irodaházába
Az amszterdami Edge irodaépület, amelyet méltán neveznek a jövő épületének is, ABB-technológiát alkalmaz a menekülési útvonalak megvilágítását biztosító korszerű rendszerében.
Hogyan egyeztethető össze az emelt szintű biztonság és az alacsony energiafogyasztás követelménye egy épület tervezése során? A világ legfenntarthatóbb épületeként számon tartott amszterdami Edge irodaház, az ABB Guideway megoldását alkalmazó vészvilágítási rendszerével követendő modellként áll a szakemberek előtt. A zöld színű piktogram táblák nappal is jól láthatók, a LED-világításnak köszönhetően az energiafogyasztásuk 57%-kal kevesebb, mint a hagyományos fénycsöveké. Bár a piktogram táblák nagyon szembeötlőek, kialakításuk mégis esztétikus, visszafogott. A keret nélküli Guideway elegánsan simul a környezetbe. Ezek a szempontok az ABB vészvilágítási rendszer erősségei. A megoldás csak akkor vonja magára a figyelmet, amikor arra szükség van.
Emelt szintű biztonság
A modern építészetben alkalmazott nagy üvegfalak új követelményeket szabtak a menekülési útvonalak jelzéseinek kialakításában. A jelzéseknek nappal is jól láthatóknak kell lenni, hogy vészhelyzet esetén az emberek könnyen követhessék az előírt útvonalat. A Deloitte cég Edge irodaépületért felelős projektmenedzsere, Tim Sluiter elmondta az épületről: „Az épületben nagy átrium és nyitott körfolyosók vannak: ezek hatalmas nyitott terek, amelyek nagyon világosak, azonban a nappali természetes megvilágítás vagy a fény visszatükröződése révén a menekülési útvonal jelei kevésbé láthatók. A Guideway azonban olyan egyedi minőségű megvilágítást biztosít, amely mindig jól látható. Az ember a nyitott körfolyosó egyik oldalán állva jól láthatja a körfolyosó másik oldalán lévő táblát. A Deloitte-nál kiemelt fontosságot tulajdonítunk a munkahelyi egészségvédelemnek és biztonságnak. munkatársaink jelentik a legfontosabb értékeinket, figyelmet fordítunk munkahelyi biztonságukra. Ennek egyik eleme a vészvilágítási rendszer.”
Az energiaköltségek csökkentése
A Guideway menekülési útvonalat jelző rendszer 500 cd/m2 teljesítménnyel világítja ki a piktogram táblákat. A LED-technológiának köszönhetően a piktogram tábla teljes felületén egyenletes és erős fénnyel van kivilágítva. A Guideway termékekkel az energiafogyasztás és a karbantartási költségek terén, 12 éves időszakban 57%-os megtakarítás érhető el a hagyományos fénycsöves megoldáshoz képest. A 100 000 üzemórás élettartamának köszönhetően tízszer ritkábban kell fényforrást cserélni a 12 éves periódus során.
Fókuszban a design
Az épület jól átlátható elrendezésű, letisztult vonalvezetéssel és kiváló minőségű anyagokból épült, ezért szóba se kerülhetett, hogy vastag, ormótlan világítótestek alkalmazásával megbontsuk a gondosan megtervezett összhatást. Esztétikus, szépen tervezett világítótestekre volt szükségünk, amelyek beleolvadnak az épület általunk megálmodott összképébe. A tervezés során végül a Guideway világítótest mellett döntöttünk, mivel ez nagyon lapos, vékony, lemez-alakú világítótest, vékony acélkerettel. A Guideway világítótest természetesen megfelel minden előírásnak és 32 m távolságból is jól látható.” – tette hozzá Tim Sluiter.
Kapcsolódó cikkek
- A Sony bemutatja új, vezeték nélküli világítási rendszerének prototípusát
- Bemutattaták a hatvani Grassalkovich-kastély high-end világítási rendszerét
- Az ABB digitális villamosenergia-hálózati módszert mutatott be Párizsban
- Az ABB Kft. idén is meghirdeti egyetemi ösztöndíj- és női mentorprogramját
- Az ABB-t beválasztották az Ipari Internet Konzorcium irányító bizottságába
- Megtérülő befektetés-e a LED világításra történő átállás?
- Új ügyvezető igazgató az ABB magyarországi leányvállalata élén
- YuMi, az ABB együttműködő robotja nyerte el a “2016 legjobb ipari robotja” címet
- Az ABB felmérése szerint az eszközgazdálkodás egyre fontosabb szerepet játszik a vasúti ágazatban
- Az ABB szállítja a vezérlőrendszert a világ első hordozható hibrid mikrogridjéhez
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.